IAEA: Russen houden nog 2 medewerkers kerncentrale Zaporizja aan
WENEN/ZAPORIZJA (ANP/DPA/RTR) - De Russische bezetters van de kerncentrale van Zaporizja in het zuiden van Oekraïne hebben nog twee Oekraïense medewerkers aangehouden en vastgezet, meldt de internationale atoomwaakhond IAEA. Maandag werd bekend dat Rusland twee leidinggevenden van de centrale vasthield. Daarvan is een inmiddels vrijgelaten, aldus het IAEA. In totaal zitten dus nog drie Oekraïners vast.
Directeur-generaal Rafael Grossi van het IAEA sprak zijn bezorgdheid uit over de nieuwe aanhoudingen. "Dit is een andere zorgwekkende ontwikkeling waarvan ik oprecht hoop dat deze snel zal worden opgelost", zei Grossi. Er zijn altijd meerdere IAEA-experts aanwezig in het complex om de situatie in de grootste kerncentrale van Europa in de gaten te houden.
Eerder zetten de Russen het Oekraïense hoofd van de fabriek vast. Hij werd begin deze maand vrijgelaten.
De kerncentrale ligt in het zuiden van Oekraïne dat in het begin van de oorlog door de Russen is ingenomen. De centrale wordt nog wel door Oekraïens personeel bemand. In de afgelopen tijd is de centrale wegens beschietingen meermaals afgesloten geweest van het stroomnet.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
28 minuten geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
1 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
1 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
7 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
8 uur geleden