IAEA: Russen houden nog 2 medewerkers kerncentrale Zaporizja aan
WENEN/ZAPORIZJA (ANP/DPA/RTR) - De Russische bezetters van de kerncentrale van Zaporizja in het zuiden van Oekraïne hebben nog twee Oekraïense medewerkers aangehouden en vastgezet, meldt de internationale atoomwaakhond IAEA. Maandag werd bekend dat Rusland twee leidinggevenden van de centrale vasthield. Daarvan is een inmiddels vrijgelaten, aldus het IAEA. In totaal zitten dus nog drie Oekraïners vast.
Directeur-generaal Rafael Grossi van het IAEA sprak zijn bezorgdheid uit over de nieuwe aanhoudingen. "Dit is een andere zorgwekkende ontwikkeling waarvan ik oprecht hoop dat deze snel zal worden opgelost", zei Grossi. Er zijn altijd meerdere IAEA-experts aanwezig in het complex om de situatie in de grootste kerncentrale van Europa in de gaten te houden.
Eerder zetten de Russen het Oekraïense hoofd van de fabriek vast. Hij werd begin deze maand vrijgelaten.
De kerncentrale ligt in het zuiden van Oekraïne dat in het begin van de oorlog door de Russen is ingenomen. De centrale wordt nog wel door Oekraïens personeel bemand. In de afgelopen tijd is de centrale wegens beschietingen meermaals afgesloten geweest van het stroomnet.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
9 uur geleden