Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IAEA: deeltjes verrijkt uranium Iran bijna goed voor kernwapen

IAEA: deeltjes verrijkt uranium Iran bijna goed voor kernwapen

WENEN (ANP/AFP/RTR) - De atoomwaakhond van de Verenigde Naties, het IAEA, heeft in Iran enkele deeltjes uranium aangetroffen die waren verrijkt tot een puurheid van bijna 90 procent waarmee de productie van kernwapens mogelijk wordt. Om precies te zijn hadden de deeltjes uit een nucleair centrum niet ver van de stad Qom een puurheid van 83,7 procent. Volgens Iran zijn er "onbedoelde schommelingen" geweest bij de verrijking van deeltjes en is dat hoge percentage niet opzettelijk behaald.

Volgens een rapport van het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA heeft Iran al achttien keer meer verrijkt uranium opgeslagen dan de maximale hoeveelheid die was afgesproken in 2015. Toen beloofden westerse en andere grote mogendheden Iran verlichting van de wurgende economische sancties in ruil voor de beperking van het nucleaire programma van het land. Iran ging akkoord maar de Verenigde Staten bliezen het akkoord in 2018 op. De Amerikanen trokken zich terug en troffen nog zwaardere sancties. Initiatieven om het akkoord weer nieuw leven in te blazen hebben nog niets opgeleverd. Het IAEA blijft in gesprek met Teheran.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

5 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

8 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

9 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

10 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

12 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

12 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

12 uur geleden