Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

IAEA: deeltjes verrijkt uranium Iran bijna goed voor kernwapen

IAEA: deeltjes verrijkt uranium Iran bijna goed voor kernwapen

WENEN (ANP/AFP/RTR) - De atoomwaakhond van de Verenigde Naties, het IAEA, heeft in Iran enkele deeltjes uranium aangetroffen die waren verrijkt tot een puurheid van bijna 90 procent waarmee de productie van kernwapens mogelijk wordt. Om precies te zijn hadden de deeltjes uit een nucleair centrum niet ver van de stad Qom een puurheid van 83,7 procent. Volgens Iran zijn er "onbedoelde schommelingen" geweest bij de verrijking van deeltjes en is dat hoge percentage niet opzettelijk behaald.

Volgens een rapport van het Internationale Atoomenergieagentschap IAEA heeft Iran al achttien keer meer verrijkt uranium opgeslagen dan de maximale hoeveelheid die was afgesproken in 2015. Toen beloofden westerse en andere grote mogendheden Iran verlichting van de wurgende economische sancties in ruil voor de beperking van het nucleaire programma van het land. Iran ging akkoord maar de Verenigde Staten bliezen het akkoord in 2018 op. De Amerikanen trokken zich terug en troffen nog zwaardere sancties. Initiatieven om het akkoord weer nieuw leven in te blazen hebben nog niets opgeleverd. Het IAEA blijft in gesprek met Teheran.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden bij droneaanvallen in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.

36 minuten geleden
Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

3 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

5 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

5 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

7 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

7 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

9 uur geleden