Hyundai waarschuwt voor tragere groei
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Zuid-Koreaanse autofabrikant Hyundai waarschuwt voor een vertraging in de groei door de dreiging van importtarieven van de Amerikaanse president Donald Trump en politieke onrust in eigen land.
Het bedrijf streeft ernaar om dit jaar 4,17 miljoen auto's te verkopen, slechts 0,1 procent meer dan in 2024. Door wereldwijde onzekerheden verwacht Hyundai een bescheiden omzetgroei van 3 tot 4 procent in 2025, na een stevige groei van 7,7 procent in het jaar daarvoor.
De waarschuwing volgt na een teleurstellend laatste kwartaal. Hyundai boekte een operationele winst van 2,8 biljoen won (1,8 miljard euro) over de laatste drie maanden van 2024, een daling van 17 procent vergeleken met een jaar eerder en lager dan de verwachting van marktkenners. Ondanks die daling behaalde Hyundai wel een recordjaaromzet.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Meta haalt advertenties van Instagram en Facebook af die gericht zijn op het werven van nieuwe eisers voor lopende Amerikaanse rechtszaken over socialemediaverslaving. In deze zaken worden Meta en andere concerns ervan beschuldigd hun platforms zo te hebben ontworpen dat ze verslavend zijn voor jonge gebruikers.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Een team van het grote Amerikaanse olieconcern ConocoPhillips doet onderzoek in Venezuela naar mogelijke olieprojecten. Daarmee volgt ConocoPhillips het voorbeeld van branchegenoot ExxonMobil dat twee weken geleden meldde dat er een team naar Venezuela was gestuurd om te kijken naar de mogelijkheden.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De staking van cabinepersoneel van Lufthansa in Duitsland vrijdag raakt ongeveer 90.000 passagiers, verwacht de Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV. De koepelvereniging zegt dat mogelijk meer dan 520 vluchten niet kunnen doorgaan door de werkonderbreking. Veel Duitsers keren terug van paasvakantie.
2 uur geleden