
Hyundai rekent op vertraging bouw batterijfabriek VS na inval
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De bouw van een batterijfabriek in de Amerikaanse staat Georgia van automaker Hyundai en technologiebedrijf LG Energy Solution loopt vertraging op door de grote inval van de immigratiedienst vorige week. Bij die actie pakten Amerikaanse autoriteiten 475 mensen op die aan de fabriek werkten, waarbij veel Zuid-Koreanen werden vastgezet. Volgens topman José Muñoz van Hyundai duurt het "minimaal twee tot drie maanden" langer voordat de fabriek af is.
"Al deze mensen willen terug", legde hij uit in een interview. "Dan moet je uitzoeken hoe je die vacatures kunt vullen. En voor het grootste deel bevinden die mensen zich niet in de Verenigde Staten."
Beelden van geboeide Zuid-Koreaanse arbeiders gingen vorige week vrijdag de wereld over. Immigratiedienst ICE verdacht ze ervan illegaal in de VS te zijn of zonder juiste papieren te werken. De opgepakte Zuid-Koreanen zijn inmiddels vrijgelaten en vlogen donderdag terug naar hun vaderland.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump heeft een rechter verzocht om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve alsnog direct uit functie te zetten. Eerder deze week oordeelde een rechter dat de Amerikaanse president haar niet mag ontslaan zolang ze die beslissing aanvecht. Advocaten van de regering vragen een hof van beroep nu om die beslissing op te schorten.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street scherpten hun recordstanden van eerder deze week aan doordat beleggers er zekerder van zijn dat de Federal Reserve de rente gaat verlagen. Media- en filmconcern Warner Bros. Discovery was een opvallende stijger na mediaberichten dat het bedrijf wordt overgenomen.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof van Amsterdam heeft een megaboete van de Belastingdienst voor tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) geschrapt. Een lagere rechter oordeelde dat het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill 106 miljoen euro moest betalen vanwege vermeend gesjoemel met de belastingaangifte. Die geldstraf is in hoger beroep vernietigd, meldt het hof in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC wil dat grote techbedrijven informatie geven over de manier waarop ze de schadelijke effecten van AI-chatbots voor minderjarigen beperken. De toezichthouder eist onder andere dat de bedrijven achter Facebook, Instagram, ChatGPT, Snapchat en X inzicht geven in de manier waarop ze chatbots inzetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht deze maand een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten weer te kunnen verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar net als veel Europese branchegenoten mee, door onduidelijkheid over een wetswijziging.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een winst gesloten. Ook op andere beurzen in Europa stegen de belangrijkste graadmeters na het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield zoals verwacht de leenkosten onveranderd op 2 procent.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De risico's voor economische groei zijn "evenwichtiger" geworden dan enkele maanden geleden. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde donderdag gezegd in een toelichting op het besluit om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
6 uur geleden