Hyundai neemt maker robothonden Boston Dynamics nu echt over
SEOUL (ANP) - Autoproducent Hyundai neemt robotbedrijf Boston Dynamics over. Dat bevestigt de Zuid-Koreaanse onderneming. Sinds eind vorig jaar gingen er al geruchten dat Hyundai het bedrijf, dat eerder eigendom was van Google-moeder Alphabet, wilde overnemen. Hyundai denkt dat Boston Dynamics' robottechnologie ingezet kan worden voor de ontwikkeling van zelfrijdende voertuigen en vervoer met kleine vliegtuigjes in stedelijke gebieden.
Hyundai krijgt voor een onbekend bedrag 80 procent van Boston Dynamics in handen. De resterende 20 procent blijft in bezit van Softbank, de Japanse telecomonderneming en techinvesteerder.
Boston Dynamics is onder meer bekend van de tweebenige mensachtige Atlas-robot en de vierpotige hondachtige robots Spot en BigDog. Het bedrijf is voortgekomen uit de universiteit Massachusetts Institute of Technology (MIT) en was van oorsprong een ontwikkelaar van robots voor potentieel militair gebruik. Google kocht het bedrijf in 2013 en verkocht het vier jaar later aan Softbank.
Boston Dynamics boekt naar eigen zeggen geen winst. Video's van de robots van het bedrijf zijn miljoenen keren bekeken op YouTube. Hyundai maakt zelf al robots voor industrieel gebruik.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager aan een nieuwe handelsweek begonnen. Het opgelaaide geweld tussen de Verenigde Staten en Iran in het Midden-Oosten drukte de stemming. Beide landen voerden dit weekend nieuwe aanvallen uit en gaven tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse verfconcern Nippon Paint wil 7,5 miljard euro betalen voor een overname van de consumententak van AkzoNobel. Het Nederlandse bedrijf bevestigde maandag na geruchten meerdere voorstellen te hebben gekregen, maar wil hier niet op ingaan. De onderneming achter merken als Flexa en Sikkens werkt al langer aan een fusie met het Amerikaanse Axalta en kiest ervoor daarmee door te gaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraars willen dat Nederland zich beter voorbereidt op extreme neerslag. Ze roepen op tot een landelijke, wettelijke norm over wateroverlast. Nieuwe woningen en bedrijfspanden moeten beter bestand zijn tegen zware regenval, stelt het Verbond van Verzekeraars maandag.
2 uur geledenOEGSTGEEST (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) is een massaclaim tegen de betaaldienst Klarna gestart. De stichting stelt dat het bedrijf met zijn diensten voor achteraf betalen de regels voor consumentenkrediet overtreedt. Daardoor zouden consumenten onterechte vorderingen, extra kosten en oplopende schulden krijgen.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog, nadat de Verenigde Staten en Iran over en weer nieuwe aanvallen hebben uitgevoerd. Beide landen geven ook tegenstrijdige verklaringen af over de vraag of de Straat van Hormuz open is voor de scheepvaart.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mkb-ondernemers in Nederland zijn terughoudend met het doen van investeringen. Dat komt naar voren uit onderzoek naar meer dan 7000 jaarrekeningen van bedrijven door SRA, de grootste vereniging van accountantskantoren werkzaam voor het mkb.
16 uur geleden