Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hypotheker ziet hypotheekrente komende tijd verder afnemen

Hypotheker ziet hypotheekrente komende tijd verder afnemen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De hypotheekrente gaat de komende tijd nog verder omlaag nu de kapitaalmarktrentes in de afgelopen weken flink zijn gedaald, verwacht De Hypotheker. Volgens de hypotheekadviseur is de gemiddelde hypotheekrente voor leningen met een looptijd van tien jaar momenteel een vol procentpunt lager dan een jaar geleden. Voor zo'n hypotheek, op basis van Nationale Hypotheek Garantie (NHG), bedraagt de rente nu 3,55 procent. Eind oktober vorig jaar was dit 4,55 procent.

De Europese Centrale Bank (ECB) gaat naar verwachting deze maand de rente verder verlagen, met een kwart procentpunt. De inflatie in de eurozone ligt namelijk rond de doelstelling van 2 procent, wat ruimte biedt voor renteverlagingen. De kapitaalmarktrente heeft een directe invloed op de hoogte van hypotheekrentes.

"De verwachting is dat de gemiddelde hypotheekrente in de komende tijd licht zal dalen, wat ertoe kan leiden dat meer huizenkopers kijken hoe zij hiermee hun voordeel kunnen doen", aldus de organisatie. De hypotheekverstrekker rekent voor dat een stel met een gezamenlijk inkomen van 90.000 euro tegen een rentepercentage van 4,55 procent ruim een jaar geleden ongeveer 419.000 euro kon lenen. Met een rente van 3,55 procent is dit nu bijna 440.000 euro. "Dat komt neer op een verschil van ruim 20.000 euro en dat is in ongeveer één jaar tijd een positieve ontwikkeling voor huizenkopers", aldus De Hypotheker.

Meer uit Financieel

Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

1 uur geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

1 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
ING: uitzendbranche verhoogt tarieven door dure uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendorganisaties in Nederland kampen met structurele personeelstekorten en strengere regelgeving, terwijl technologische ontwikkelingen hun resultaten onder druk zetten. Daarnaast worden uitzendkrachten door de nieuwe uitzend-cao duurder en minder flexibel, staat in een donderdag verschenen rapport van ING.

2 uur geleden
Groeiende financiële problemen bij Duitse groene-energiebedrijven

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitse bedrijven die projecten voor groene energie ontwikkelen staan aan de vooravond van een grote saneringsronde, na jaren van snelle groei. Verslechterende economische vooruitzichten brengen een groeiend aantal bedrijven in financiële problemen.

2 uur geleden
Koning Charles wil belofte AI-toplieden om mensheid te beschermen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse koning Charles heeft enkele van de belangrijkste figuren uit de wereld van kunstmatige intelligentie (AI) uitgenodigd om de verzekering te vragen dat zij hun uitvindingen onder controle kunnen houden. De Britse vorst organiseert de bijeenkomst om te bespreken hoe de technologie "kan worden ingezet ten gunste van de samenleving en de natuurlijke wereld".

3 uur geleden
EU vraagt China om export hybride auto's te beperken, meldt FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft China gevraagd de export van hybride auto's vrijwillig te beperken. Ingewijden zeggen tegen zakenkrant Financial Times dat Brussel wil dat Beijing toezegt de verkoop van hybride voertuigen te beperken tot ongeveer 15 procent van de Europese markt. Het verzoek zou onderdeel uitmaken van een deal die een handelsoorlog moet voorkomen.

3 uur geleden