Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hypotheker: weinig huizen te koop voor modaalverdienende single

Hypotheker: weinig huizen te koop voor modaalverdienende single

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Alleenstaanden met een modaal inkomen kunnen slechts 3,3 procent van alle te koop staande huizen veroorloven. Die groep kan weliswaar iets meer lenen dan vorig jaar, maar de woningprijzen stegen nog sterker, becijferde hypotheekbemiddelaar De Hypotheker. Twee jaar geleden kon deze groep nog ruim 6 procent van alle beschikbare woningen betalen, vorig jaar was dat 4,7 procent.

Een modaal inkomen bedraagt dit jaar 36.500 euro exclusief vakantiegeld. Met zo'n salaris kun je een hypotheek krijgen van maximaal 188.000 euro. Daarmee is in de helft van de provincies maximaal 2 procent van de woningen betaalbaar en in de grote steden is het nog moeilijker. In Amsterdam is maar 0,2 procent van de woningen goedkoper dan 188.000 euro, in Eindhoven 0,6 procent.

Alleen in Friesland (11 procent) en Groningen (17 procent) kunnen ze meer dan één op de tien woningen kopen. Drenthe, Limburg en Zeeland zitten net onder de 10 procent en in Overijssel is 6 procent van het aanbod betaalbaar.

Modaal inkomen

Tweeverdieners met een modaal inkomen kunnen juist iets meer woningen kopen. De Hypotheker ging hier uit van gezamenlijke inkomsten van 62.000 euro. Daarmee is een hypotheek van 344.000 euro af te sluiten. Daarmee kan 36,2 procent van de woningen betaald worden, tegen 32 procent vorig jaar.

Deze groep heeft in Noord-Holland en Utrecht met minder dan een kwart van het aanbod de minste kans. In Groningen zijn daarentegen twee derde van de woningen betaalbaar en ook in Friesland, Drenthe, Limburg en Zeeland kunnen ze zich meer dan de helft van de beschikbare woningen veroorloven.

Meer uit Financieel

Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

29 minuten geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

2 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

4 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

4 uur geleden
Ondernemers: politiek is instabiel, economie wordt verwaarloosd

DEN HAAG (ANP) - Alle stoplichten staan op rood voor het bedrijfsleven en de welvaart van Nederlanders, reageren de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland na de presentatie van de miljoenennota. Volgens de organisaties is een versterking van de economie en een verhoging van de arbeidsproductiviteit noodzakelijk.

4 uur geleden
Trump: VS en China hebben deal gesloten over verkoop TikTok in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.

5 uur geleden