Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

Hypotheker: kloof tussen singles en koppels groeit op huizenmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De kloof tussen alleenstaande Nederlanders en tweeverdieners op de huizenmarkt wordt steeds groter, stelt hypotheekadviesketen De Hypotheker op basis van eigen onderzoek.

Voor tweeverdieners verbeteren de kansen op een geschikte woning al vier jaar op rij. Het aanbod van betaalbare woningen voor deze groep is gestegen, van 29,1 procent vorig jaar, tot 35,9 procent dit jaar. Alleenstaande Nederlanders met een modaal inkomen kunnen daarentegen nog steeds bijna geen enkel huis betalen. Volgens de onderzoekers is iets meer dan 2 procent van het woningaanbod betaalbaar voor deze groep. Dit is wel een kleine verbetering vergeleken met vorig jaar toen dit 1,7 procent was.

De hypotheekorganisatie vindt het opvallend dat de positie van singles op de huizenmarkt nauwelijks is verbeterd, terwijl positieve ontwikkelingen zoals stijgende lonen en een lagere hypotheekrente juist in hun voordeel zouden moeten werken.

Limburg meeste kans

Alleenstaanden met een modaal inkomen maken in Limburg (7 procent), Zeeland (6 procent) en Groningen (6 procent) de meeste kans om een geschikte woning te vinden. In Flevoland, Utrecht en Noord-Holland (0,5 procent) en Noord-Brabant (0,6 procent) is de situatie het meest uitzichtloos. Ook in grote steden zijn de kansen voor singles bijna nihil.

Voor koppels is het beschikbare woningaanbod inmiddels gestegen tot ruim een derde. Zij profiteren vooral van de golf van verhuurders die hun woningen verkopen. Volgens marktkenners is dit het gevolg van de ongunstige belastingregels van het vorige kabinet. Die waren bedoeld om huurders te beschermen, maar hebben juist geleid tot een krimpend aanbod van huurwoningen.

"Door de hoge huizenprijzen kunnen singles niet profiteren van het groeiende woningaanbod. Er is dringend actie nodig om de kansen van deze groep huizenkopers te verbeteren. Voorbeelden zijn meer kleinere nieuwbouwwoningen voor alleenstaanden en een breder beschikbaar aanbod voor senioren", aldus de hypotheekketen. Volgens De Hypotheker wonen deze ouderen "vaak te groot", waardoor ze woningen voor tweeverdieners bezet houden.

Meer uit Financieel

YouTube Shopping strikt Amazon als nieuwe partner

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - YouTube heeft webwinkelconcern Amazon gestrikt als zijn nieuwste partner voor YouTube Shopping. YouTube-contentmakers kunnen voortaan eenvoudig Amazon-producten taggen in hun video's en livestreams. Hiermee sturen ze hun volgers dan rechtstreeks naar de enorme wereldwijde marktplaats.

21 minuten geleden
Frankrijk begint als eerste EU-land met heffing ultrafastfashion

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is dinsdag als eerste EU-land begonnen met heffingen op extreme vormen van fastfashion. Daarmee wil het land voorkomen dat het wordt overspoeld met goedkope kleding van Aziatische webshops als Temu en Shein.

1 uur geleden
Bronnen in regering-Trump: Chinese rederij COSCO luistert VS af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese rederij COSCO gebruikt verborgen apparatuur aan boord van haar schepen om militaire communicatie af te luisteren vlakbij de kusten van doelwitten, waaronder de Verenigde Staten. Dat hebben twee hoge functionarissen uit de regering-Trump gezegd tegen persbureau Reuters. Volgens hen zou het Chinese staatsbedrijf al tientallen jaren inlichtingen verzamelen voor de Chinese overheid.

2 uur geleden
Duitsland wil gasleveringsdeals sluiten met Algerije

ALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.

2 uur geleden
IKEA trekt 1,2 miljard euro uit voor verlaging prijzen in Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.

3 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 3,3 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

4 uur geleden
Bijna helft van nieuwverkochte auto's is volledig elektrisch

BUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.

4 uur geleden