Hypotheker: hypotheekrentes blijven komende tijd laag
DEN HAAG (ANP) - De hypotheekrentes blijven de komende periode nog op een zeer laag niveau en zullen maar licht stijgen, verwacht hypotheekadviseur De Hypotheker. Daarbij gaat het hypotheekadviesbureau ervan uit dat de inflatie, die voor een rentestijging kan zorgen, tijdelijk is. Ook het adviesbureau kijkt naar het monetaire beleid van de Europese Centrale Bank (ECB), maar denkt dat de officiƫle rentetarieven voorlopig met rust gelaten zullen worden. De ECB heeft al gezegd de komende tijd niet aan de rente te willen tornen.
De hypotheekrente voor kortdurende hypotheken zal de komende periode gelijk blijven. De rente voor hypotheken met langere looptijden zal gelijk blijven tot licht stijgen. Dat zal mede bijdragen aan een verdere stijging van de huizenprijzen, verwacht De Hypotheker, al zal deze stijging minder hoog uitvallen dan dit jaar.
In oktober bereikte de hypotheekrente nog een dieptepunt. De afgelopen maanden steeg de hypotheekrente weer licht. Dat is volgens het adviesbureau in lijn met de hogere rente op staatsleningen. Die hebben tot hogere financieringskosten voor banken geleid. Ook besloot De Nederlandsche Bank dat banken grote buffers voor kapitaal moeten aanhouden als ze hypotheken verstrekken. "Dit leidt tot hogere kosten en dit berekenen banken door in de hypotheekrentes", zegt Michel van den Akker, directievoorzitter van De Hypotheker.
De tienjaarsrente met Nationale Hypotheekgarantie (NHG) kende het afgelopen kwartaal de grootste stijging van de gemiddelde hypotheekrente. De gemiddelde rente voor hypotheken met een looptijd van 20 en 30 jaar zijn ten opzichte van september heel licht gestegen. De meeste hypotheken die nu verstrekt worden hebben geen NHG. Dat komt omdat de gemiddelde huizenprijs veel hoger is dan het maximumbedrag waarvoor je een hypotheek met NHG kunt krijgen.
Meer uit Financieel
NICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.
1 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.
2 uur geleden