Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hypotheker: hypotheekrentes blijven komende tijd laag

Hypotheker: hypotheekrentes blijven komende tijd laag

DEN HAAG (ANP) - De hypotheekrentes blijven de komende periode nog op een zeer laag niveau en zullen maar licht stijgen, verwacht hypotheekadviseur De Hypotheker. Daarbij gaat het hypotheekadviesbureau ervan uit dat de inflatie, die voor een rentestijging kan zorgen, tijdelijk is. Ook het adviesbureau kijkt naar het monetaire beleid van de Europese Centrale Bank (ECB), maar denkt dat de officiële rentetarieven voorlopig met rust gelaten zullen worden. De ECB heeft al gezegd de komende tijd niet aan de rente te willen tornen.

De hypotheekrente voor kortdurende hypotheken zal de komende periode gelijk blijven. De rente voor hypotheken met langere looptijden zal gelijk blijven tot licht stijgen. Dat zal mede bijdragen aan een verdere stijging van de huizenprijzen, verwacht De Hypotheker, al zal deze stijging minder hoog uitvallen dan dit jaar.

In oktober bereikte de hypotheekrente nog een dieptepunt. De afgelopen maanden steeg de hypotheekrente weer licht. Dat is volgens het adviesbureau in lijn met de hogere rente op staatsleningen. Die hebben tot hogere financieringskosten voor banken geleid. Ook besloot De Nederlandsche Bank dat banken grote buffers voor kapitaal moeten aanhouden als ze hypotheken verstrekken. "Dit leidt tot hogere kosten en dit berekenen banken door in de hypotheekrentes", zegt Michel van den Akker, directievoorzitter van De Hypotheker.

De tienjaarsrente met Nationale Hypotheekgarantie (NHG) kende het afgelopen kwartaal de grootste stijging van de gemiddelde hypotheekrente. De gemiddelde rente voor hypotheken met een looptijd van 20 en 30 jaar zijn ten opzichte van september heel licht gestegen. De meeste hypotheken die nu verstrekt worden hebben geen NHG. Dat komt omdat de gemiddelde huizenprijs veel hoger is dan het maximumbedrag waarvoor je een hypotheek met NHG kunt krijgen.

Meer uit Financieel

Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

6 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

6 uur geleden
Oliebedrijf Petronas doet opnieuw grote vondst voor kust Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.

6 uur geleden
Groot evacuatieplan voor schepen in de Golf van start

LONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.

9 uur geleden
Europese stroomprijzen naar recordniveaus, ook in Nederland

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.

10 uur geleden
Heineken wint in lagere AEX-index na bekendmaking nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.

10 uur geleden
Na jaren onzekerheid is orderboek architecten weer goed gevuld

AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.

11 uur geleden