Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hypotheker: hypotheekaanvragen terug op niveau van jaar geleden

Hypotheker: hypotheekaanvragen terug op niveau van jaar geleden

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is in het derde kwartaal teruggekeerd op het niveau van een jaar geleden, meldt De Hypotheker. Het totale aantal hypotheekaanvragen lag in het afgelopen kwartaal 1 procent hoger in vergelijking met vorig jaar. In het tweede kwartaal was nog sprake van een daling van het aantal aanvragen met maar liefst 31 procent. Het herstel op de huizenmarkt lijkt zich volgens de hypotheekorganisatie dan ook door te zetten.

Vooral het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning is flink gestegen. Hierbij is de positie van starters sterk verbeterd ten opzichte van het vorige kwartaal. In de categorie huizenkopers tot 35 jaar is sprake van een stijging van 26 procent. Bij de hogere leeftijdscategorieën is sprake van een bescheiden stijging.

Nu de woningmarkt weer wat herstelt, is er ook sprake van een lichte stijging van de huizenprijzen. Zo wordt zelfs weer vaker boven de vraagprijs geboden en worden huizen sneller verkocht. Dit is volgens De Hypotheker terug te zien in de hoogte van het gemiddelde hypotheekbedrag. Deze bedraagt nu 316.000 euro, een stijging van 2 procent in vergelijking met vorig jaar. Op jaarbasis is dit de eerste stijging van het hypotheekbedrag in anderhalf jaar tijd. De hypotheekrente is wel weer licht aan het stijgen, maar door inkomensgroei kan ook meer worden geleend.

Oversluitmarkt

Zeven op de tien hypotheekaanvragen waren in het derde kwartaal bedoeld voor de aankoop van een woning. Vorig jaar was dat nog 62 procent. Hoewel de huizenmarkt nog altijd krap is en de hypotheekrente op dit moment licht stijgt, zijn er meer huizenkopers actief op de woningmarkt. Dat geldt vooral voor jonge huizenkopers tot 35 jaar. Het aandeel in deze categorie is in één jaar met 6 procentpunt gestegen naar 54 procent en vertegenwoordigt inmiddels ruim de helft van de hypotheekaanvragen voor de aankoop van een woning.

Terwijl het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning stijgt, laten andere typen hypotheken juist dalingen zien. Zo is het aantal aanvragen voor woningverbetering met 16 procent afgenomen op jaarbasis. Door de hogere hypotheekrente is het duurder om de woning te verbouwen of verduurzamen. Ook de oversluitmarkt blijft in het derde kwartaal door de rentestijgingen zeer klein. Dat aandeel bedroeg slechts 5 procent.

Meer uit Financieel

KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

10 minuten geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

13 minuten geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

2 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

3 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

3 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

3 uur geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

4 uur geleden