Hypotheekshop: waarschijnlijk nieuw laagterecord hypotheekrentes
AMSTERDAM (ANP) - Het laagterecord van de hypotheekrente wordt de komende maanden waarschijnlijk aangescherpt. Dat meldt De Hypotheekshop. Dat komt volgens de adviesketen doordat de rente op de kapitaalmarkt is gedaald. Ook moeten aanbieders de komende maanden hun doelstellingen voor dit jaar behalen. Veel gemiddelde hypotheekrentes staan inmiddels weer op de laagste stand ooit.
"De laatste maanden timmert een nieuwe lichting financiers flink aan de weg", aldus De Hypotheekshop. Traditionele geldverstrekkers zoals NN, Rabobank en ABN AMRO zijn met nieuwe labels gekomen zoals Woonnu, Vista Hypotheken en Moneyou Hypotheken. Daarmee willen de hypotheekaanbieders de concurrentie aangaan met andere zogenoemde regiepartijen.
Met een regiepartij kunnen institutionele beleggers investeren in de Nederlandse hypotheekmarkt. "Die zijn op zoek naar een hoger rendement nu de kapitaalmarktrente laag is. Nederlandse hypotheken worden daarbij gezien als een veilige belegging", schrijft De Hypotheekshop.
Lage stand
Wie een hypotheek afsluit voor vijf jaar vast met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) komt nu gemiddeld uit op een rente van 0,93 procent. Dat is een evenaring van de laagste stand ooit. Bij tien jaar vast zonder NHG gaat het om 1,5 procent. Bij twintig jaar vast is de rente nu gemiddeld 1,86 procent. Dat zijn ook de laagste standen waarop die rentes ooit hebben gestaan.
Met een NHG-hypotheek kunnen huizenkopers zich verzekeren van het af kunnen lossen van hun hypotheek in geval van overlijden van de partner of een relatiebreuk. Ook bij verkoop met verlies zorgt NHG ervoor dat de hypotheek afgelost kan worden. De garantie is beschikbaar voor woningen met een aankoopprijs tot 325.000 euro. Volgens De Hypotheekshop is inmiddels 75 procent van alle hypotheekaanvragen zonder NHG. De gemiddelde woning kost door de sterke prijsstijgingen van de laatste jaren inmiddels veel meer dan dat bedrag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een verordening getekend om importheffingen op producten als rundvlees, koffie, bananen en tomaten te verlagen. Hij doet dit onder druk van zijn aanhang, die worstelt om de eindjes aan elkaar te knopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern Alibaba was vrijdag een stevige verliezer op de aandelenbeurs in New York. De onderneming achter onder meer AliExpress werd bijna 4 procent lager gezet na een bericht van de Financial Times over vermeende hulp aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Niet alleen de Chinese webwinkel Shein, maar ook andere onlineplatforms hebben illegale producten verkocht. Dat heeft de Franse consumententoezichthouder geconstateerd, nadat er pas al ophef was over op kinderen lijkende sekspoppen bij Shein. Die laatste ontliep ternauwernood een blokkade in Frankrijk omdat het bedrijf snel alle foute artikelen uit zijn assortiment verwijderde.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Amerikaanse investeerder RedBird heeft vrijdag aangekondigd dat het na veel kritiek afziet van de overname van The Telegraph. Dat zorgt voor hernieuwde onzekerheid over de toekomst van de 170 jaar oude Britse krant.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid beschuldigt het Chinese webwinkelconcern Alibaba ervan technologische ondersteuning te bieden aan Chinese militaire "operaties" tegen doelen in de Verenigde Staten. Dat schrijft de Financial Times op basis van een veiligheidsmemo van het Witte Huis in handen van de Britse zakenkrant.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.
9 uur geleden