Hypotheekshop: geldverstrekkers verlagen massaal hypotheekrentes
AMSTERDAM (ANP) - Alle banken en andere organisaties die hypotheken uitgeven hebben hun hypotheekrentes deze week verder verlaagd, zegt De Hypotheekshop. De rentes zijn nu acht weken achter elkaar gezakt.
Dat de hypotheekrentes dalen heeft volgens De Hypotheekshop te maken met de verlaagde rentes op de kapitaalmarkt, waar hypotheekverstrekkers hun geld kunnen lenen. Sommige financierders lieten de rentes zelfs zakken met 0,2 tot 0,3 procentpunt, aldus de organisatie.
De meeste geldverstrekkers bieden nu minder dan 4 procent rente bij bepaalde hypotheken. Het gaat dan om vaste hypotheken met een looptijd van tien jaar met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). De NHG zorgt ervoor dat kopers een lagere rente kunnen krijgen en biedt een vangnet als de huizenprijzen dalen. Huiseigenaren hebben dan de garantie dat ze niet blijven zitten met een restschuld.
NHG
Bij sommige hypotheken is de rente het hardst gedaald in een week tijd sinds 2008, toen De Hypotheekshop begon met de metingen. Dit is het geval bij vaste hypotheken met een looptijd van vijf, tien en twintig jaar met NHG, aldus de organisatie.
Eerder vrijdag maakten het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster bekend dat koophuizen in november opnieuw duurder zijn geworden dan de maand daarvoor. Inmiddels zijn woningen bijna even duur als een jaar terug. Daarmee lijkt het moment waarop de huizenprijzen weer gaan stijgen ten opzichte van een jaar eerder dichterbij te komen, zegt De Hypotheekshop daarop.
Ook zegt de adviesorganisatie dat overbieden op de vraagprijs en kopen zonder voorbehoud normaler is geworden in veel steden. "Hypotheekadviseurs in Utrecht en Den Haag laten weten dat overbieden met 10 procent zelfs al de norm is geworden." Halverwege vorig jaar moesten veel huizenkopers overbieden en kopen zonder voorbehoud op de krappe woningmarkt. Eerder dit jaar gingen de prijzen wat omlaag en hoefden mensen dit minder vaak te doen. In oktober meldde De Hypotheekshop al dat overbieden en kopen zonder voorbehoud weer vaker voorkwamen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
16 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
18 uur geleden