Hypotheek met kortere rentevaste periode wint aan populariteit
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal aanvragen voor een hypotheek met een relatief korte rentevaste periode is in de eerste vijf maanden van dit jaar flink gestegen. Dat constateert De Hypotheker. Tegelijkertijd merkt de hypotheekadviseur dat het aantal hypotheekaanvragen met een langere rentevaste periode afneemt. De Hypotheker verwacht dat deze ontwikkeling zal doorzetten, omdat de hypotheekrentes licht zullen blijven dalen.
De Hypotheker zag in de maanden januari tot en met mei 22 procent meer aanvragen voor een hypotheek met een rentevaste periode tot vijftien jaar. Ten opzichte van 2022 is het aantal aanvragen zelfs meer dan verdubbeld. Daarmee gaat de voorkeur van de meeste huizenkopers nu uit naar een hypotheek met een kortere rentevaste periode, meldt De Hypotheker.
En die aanvragen gaan ten koste van de populariteit van hypotheken met een langere rentevaste periode, van tussen de vijftien en dertig jaar. Dat aantal daalde met 8 procent ten opzichte van 2023 en met maar liefst 295 procent ten opzichte van 2022. Het aandeel hypotheken met deze rentevaste periodes is daarmee geslonken van 84 procent in 2022 tot 38 procent in dit jaar, stelt de hypotheekadviseur.
Verlaagd rentetarief
"Steeds meer huizenkopers kiezen voor korte of middellange rentevaste periodes in de verwachting dat de hypotheekrente na afloop van de rentevaste periode lager zal liggen", legt commercieel directeur Mark de Rijke van De Hypotheker uit. Hij wijst daarbij naar de Europese Centrale Bank (ECB) die het rentetarief deze week voor het eerst in vijf jaar verlaagde. "Hierdoor zal de hypotheekrente in de komende periode waarschijnlijk licht dalen of stabiel blijven, wat ertoe kan leiden dat meer huizenkopers kijken hoe zij hiermee hun voordeel kunnen doen."
Volgens De Hypotheker stond de hypotheekrente begin mei nog gemiddeld op 3,95 procent bij een hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie waarvan de rente tien jaar is vastgelegd. Eind mei was de hypotheekrente licht gedaald naar 3,90 procent. "Aangezien de hypotheekrentes in 2022 flink zijn gestegen, liggen de tarieven op dit moment een stuk hoger dan in de vijf jaren voor 2022", stelt De Rijke. "Dit heeft er mede toe geleid dat de voorkeuren van huizenkopers zijn veranderd."
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
37 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
53 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De EU en China bereiken geen "allesomvattend akkoord", verwacht minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66). Dat zei hij donderdag in de Tweede Kamer over het overleg dat de twee blokken momenteel in Beijing voeren.
54 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei voor dit jaar ruim verdubbeld, na een beter dan verwachte eerste jaarhelft. Dat komt met name door een sterke export en grote overheidsinvesteringen, die zwakke consumentenbestedingen compenseren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaars merken dat steeds meer woningbouwprojecten vertraging oplopen door het volle stroomnet, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). "Netcongestie werd eerder als een toekomstig scenario genoemd, maar inmiddels zien makelaars dat bij ongeveer een kwart van de projecten vertraging ontstaat door netcongestie", aldus Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van de vakgroep NVM Wonen. Ze zei dat donderdag tijdens de presentatie over de ontwikkelingen op de woningmarkt in het afgelopen kwartaal.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis maakt zich zorgen over de gevolgen van de tijdsafhankelijke nettarieven voor de energierekening van huishoudens. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceerde donderdag een voorstel voor nieuwe tarieven waarin huishoudens meer naar gebruik betalen en worden gestimuleerd om bijvoorbeeld elektrische auto's op een rustig moment op te laden.
2 uur geleden