Hyperloop voert eerste rit uit in testcentrum Veendam
VEENDAM (ANP) - Een model van een hyperloop heeft maandag een testrit gemaakt op een speciaal ontwikkelde baan in Veendam. Ontwikkelaar Hardt spreekt van een grote stap in de ontwikkeling van de technologie.
Een hyperloop is een voertuig dat door een vacuümbuis moet schieten, zwevend dankzij sterke magneten. In de buis is vrijwel geen luchtweerstand en daardoor zou de capsule zonder veel energie hoge snelheden moeten kunnen bereiken. Voorlopig staat de techniek nog in de beginfase. Bij Veendam is een European Hyperloop Center (EHC) gebouwd met een baan van 420 meter om de systemen te testen. Die baan bestaat uit 34 losse buizen die aan elkaar vastgemaakt zijn.
Mensen kunnen voorlopig nog niet worden vervoerd in de hyperloop. De eerstvolgende stap in het testprogramma is het opvoeren van de snelheid. Bij de rit van maandag haalde het voertuig 30 kilometer per uur. Komend jaar moet de 100 kilometer per uur worden bereikt. Dat is de maximale snelheid in het testcentrum.
De ontwikkelaars hopen dat op den duur capsules met 30 tot 100 passagiers door uitgestrekte buizenstelsels kunnen zoeven, met een snelheid van 700 tot 1000 kilometer per uur. Een rit naar Parijs zou dan een half uur duren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
23 minuten geledenEPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.
38 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In het H'ART Museum in Amsterdam is later dit jaar een bijzondere bruikleen te zien. Het is het schilderij La Blouse Roumaine (1940) van de Franse schilder Henri Matisse (1869-1954). Het hangt normaal in het Centre Pompidou in Parijs en wordt vrijwel nooit uitgeleend: dit wordt pas de tweede keer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders van grote schermen krijgen veel aanvragen voor de wedstrijden van Oranje tijdens het WK voetbal. Met name voor de wedstrijd op 20 juni, als Nederland vanaf 19.00 uur tegen Zweden speelt, is grote belangstelling.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Drie slachtoffers van een grote zedenzaak in Apeldoorn eisen een publicatieverbod van een boek waarin hun zus vertelt over de mishandeling en het seksueel misbruik in het strenggelovige gezin. Vrijdagmiddag dient bij de rechtbank in Arnhem een kort geding, bevestigt advocaat Xander Sijmons.
2 uur geleden