Hyperloop voert eerste rit uit in testcentrum Veendam
VEENDAM (ANP) - Een model van een hyperloop heeft maandag een testrit gemaakt op een speciaal ontwikkelde baan in Veendam. Ontwikkelaar Hardt spreekt van een grote stap in de ontwikkeling van de technologie.
Een hyperloop is een voertuig dat door een vacuümbuis moet schieten, zwevend dankzij sterke magneten. In de buis is vrijwel geen luchtweerstand en daardoor zou de capsule zonder veel energie hoge snelheden moeten kunnen bereiken. Voorlopig staat de techniek nog in de beginfase. Bij Veendam is een European Hyperloop Center (EHC) gebouwd met een baan van 420 meter om de systemen te testen. Die baan bestaat uit 34 losse buizen die aan elkaar vastgemaakt zijn.
Mensen kunnen voorlopig nog niet worden vervoerd in de hyperloop. De eerstvolgende stap in het testprogramma is het opvoeren van de snelheid. Bij de rit van maandag haalde het voertuig 30 kilometer per uur. Komend jaar moet de 100 kilometer per uur worden bereikt. Dat is de maximale snelheid in het testcentrum.
De ontwikkelaars hopen dat op den duur capsules met 30 tot 100 passagiers door uitgestrekte buizenstelsels kunnen zoeven, met een snelheid van 700 tot 1000 kilometer per uur. Een rit naar Parijs zou dan een half uur duren.
Meer uit Binnenland
HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.
6 uur geleden