Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hyperloop voert eerste rit uit in testcentrum Veendam

Hyperloop voert eerste rit uit in testcentrum Veendam

VEENDAM (ANP) - Een model van een hyperloop heeft maandag een testrit gemaakt op een speciaal ontwikkelde baan in Veendam. Ontwikkelaar Hardt spreekt van een grote stap in de ontwikkeling van de technologie.

Een hyperloop is een voertuig dat door een vacuümbuis moet schieten, zwevend dankzij sterke magneten. In de buis is vrijwel geen luchtweerstand en daardoor zou de capsule zonder veel energie hoge snelheden moeten kunnen bereiken. Voorlopig staat de techniek nog in de beginfase. Bij Veendam is een European Hyperloop Center (EHC) gebouwd met een baan van 420 meter om de systemen te testen. Die baan bestaat uit 34 losse buizen die aan elkaar vastgemaakt zijn.

Mensen kunnen voorlopig nog niet worden vervoerd in de hyperloop. De eerstvolgende stap in het testprogramma is het opvoeren van de snelheid. Bij de rit van maandag haalde het voertuig 30 kilometer per uur. Komend jaar moet de 100 kilometer per uur worden bereikt. Dat is de maximale snelheid in het testcentrum.

De ontwikkelaars hopen dat op den duur capsules met 30 tot 100 passagiers door uitgestrekte buizenstelsels kunnen zoeven, met een snelheid van 700 tot 1000 kilometer per uur. Een rit naar Parijs zou dan een half uur duren.

Meer uit Binnenland

Timmermans doet 'in ieder geval wekelijks' aangifte

HILVERSUM (ANP) - Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA doet "in ieder geval wekelijks wel" aangifte van intimidatie of bedreiging. Eerder maandagmiddag liet zijn woordvoerder weten dat de partij aangifte gaat doen omdat Timmermans zondagmiddag werd geïntimideerd en uitgescholden toen hij op een Amsterdams terras werd geïnterviewd door RTL Nieuws. Dat is niet voor het eerst, vertelde Timmermans maandagavond in het Verkiezingscafé van Dit is de Dag op NPO Radio 1.

52 minuten geleden
Weer aanhouding om ontvoering Hoofddorp, gebruikte auto gevonden

LOOS/ROTTERDAM (ANP) - Een 24-jarige man uit het Franse Loos is zondagavond aangehouden als zevende verdachte rond de ontvoering van de vrouw (49) uit Hoofddorp. Zij werd woensdagochtend onderweg naar haar werk meegenomen, zondagavond meldde ze zich weer bij haar eigen huis. De auto waarmee ze vermoedelijk is ontvoerd, is zondag gevonden in Rotterdam, meldt de politie maandag.

6 uur geleden
ProRail ziet rapport over spoor als 'stevige waarschuwing'

UTRECHT (ANP) - ProRail-topman John Voppen noemt het rapport waaruit blijkt dat het Nederlandse spoor kwetsbaar is voor sabotage en cyberaanvallen "een stevige waarschuwing". Volgens hem is het spoor "strategisch ontzettend belangrijk" en moet worden ingezet op het vergroten van de weerbaarheid ervan.

6 uur geleden
Verdachte in zaak dood broer zangeres S10: ik ben onschuldig

HAARLEM (ANP) - De 30-jarige Richie F. uit Hoorn ontkent dat hij betrokken was bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10. "Ik heb niets te maken met de gijzeling en niets te maken met zijn dood. Ik ben onschuldig", zei F. maandag in de rechtbank in Haarlem.

7 uur geleden
Nog zes mensen vast na anti-immigratieprotest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Zes mensen zitten nog vast na het anti-immigratieprotest en een tegendemonstratie in Amsterdam van zondag. Zij worden verdacht van belediging en groepsdiscriminatie, meldt een woordvoerder van de politie. De politie onderzoekt nog of ze deelnamen aan het anti-immigratieprotest of het tegenprotest. In totaal werden 29 mensen aangehouden.

10 uur geleden
OM: aantal uitleveringen van criminelen uit Dubai neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Sinds het uitleveringsverdrag van Nederland met de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) in augustus 2023 in werking is getreden, heeft Dubai elf Nederlandse criminelen uitgeleverd. Drie daarvan werden uitgeleverd in 2024, dit jaar gaat het tot nu toe om acht mensen. "We denken dat dat geen piek is, maar dat dit de trend gaat zijn", zei officier van justitie Ferry van Veghel tegen NPO Radio 1.

13 uur geleden
Ontvoerde vrouw uit Hoofddorp terecht

HOOFDDORP (ANP) - De vrouw uit Hoofddorp die woensdag werd ontvoerd, is terecht. Zij meldde zich zondagavond bij haar woning. De politie laat weten dat de vrouw in goede gezondheid is aangetroffen.

20 uur geleden