Huurprijzen vrije sector 0,6 procent duurder in derde kwartaal
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde vierkantemeterprijs van een huurwoning in de vrije sector is in het afgelopen kwartaal licht gestegen vergeleken met een jaar eerder. Gemiddeld betaalden nieuwe huurders in het derde kwartaal 16,90 euro per vierkante meter, wat neerkomt op een toename van 0,6 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt onlinewoningplatform Pararius op basis van het huurwoningenaanbod op de eigen site.
Wel daalden de prijzen ten opzichte van het vorige kwartaal. In de eerste twee kwartalen van dit jaar kwam de vierkantemeterprijs landelijk gezien nog boven de 17 euro uit. Nu duikt de prijs daar dus weer iets onder.
Pararius noteerde op jaarbasis de grootste prijsstijging in Overijssel ( 7,7 procent) en Flevoland (7,5 procent). Limburg is de enige provincie waarin de prijzen daalden. In de zuidelijke provincie lag de vierkantemeterprijs 2,5 procent lager dan in derde kwartaal van 2021. Van de vijftien grote steden die zijn onderzocht steeg de prijs in Enschede en Amsterdam het hardst ten opzichte van het derde kwartaal van 2021. In Nijmegen daalde deze juist.
Grote verschillen
De vierkantemeterprijzen lopen per regio sterk uiteen. In het derde kwartaal betaalden huurders in Drenthe zo'n 11 euro per vierkante meter. In Noord-Holland, waar de hoge prijs vooral wordt gestuwd door Amsterdam, was dit met 22 euro het dubbele.
De vierkantemeterprijs loopt weliswaar nog steeds op, maar een stuk minder hard dan de jaren vóór 2019, zegt Jasper de Groot, directeur van Pararius. "In het derde kwartaal van 2018 betaalden nieuwe huurders in de vrije sector gemiddeld 16,04 euro per vierkante meter. Dat is bijna 3,5 euro meer dan vier jaar eerder. In het derde kwartaal van 2022 is de vierkantemeterprijs 'slechts' 0,86 eurocent hoger dan vier jaar daarvoor."
Meer uit Financieel
LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.
32 minuten geledenHUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.
53 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Meer dan 2700 vakantiewoningen in Nederland werden vorig jaar via een NVM-makelaar in de verkoop gezet, het hoogste aantal in vijftien jaar. "De markt wordt sterk beïnvloed door wijzigingen in box 3, hogere btw op verhuur en stijgende lasten. Vooral beleggers haken vaker af, terwijl particuliere kopers kritischer worden", staat in een rapport van makelaarsorganisatie NVM.
55 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Het bedrijf uit Duiven behaalde in het eerste kwartaal fors meer omzet dan een jaar eerder en rekent voor het lopende tweede kwartaal op verdere groei.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gemiddelde pensioenleeftijd is vorig jaar gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 gingen ruim 100.000 werknemers gemiddeld op 66 jaar en 4 maanden met pensioen, ruim 2,5 maanden later dan in 2024.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's in de hele Europese Unie is in maart met bijna 50 procent toegenomen ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Nederland vormt daarin wel een uitzondering.
2 uur geleden