Huurprijs in vrije sector stijgt minder hard dan voorheen
NIEUWEGEIN (ANP) - De huurprijzen in de vrije sector zijn in het eerste kwartaal van dit jaar opnieuw gestegen. Maar met een gemiddelde prijsstijging van 2,4 procent liepen de huren wel minder hard op dan in voorgaande periodes, melden de brancheorganisaties van makelaars en vastgoedmanagers NVM en VGM NL.
Voor een woonhuis kwam de gemiddelde huurprijs uit op 1076 euro per maand. Dat was 0,6 procent meer dan een jaar eerder. Appartementen in de vrije sector waren door de bank genomen wat duurder. Hier ging het om 1114 euro huur per maand, goed voor een prijsstijging van 3,5 procent. Wanneer wordt gekeken naar de gemiddelde huur per vierkante meter dan was sprake van prijsstijgingen van respectievelijk 2,6 en 5,1 procent.
De brancheorganisaties zien wel grote regionale verschillen. De duurste provincies blijven Noord-Holland en Zuid-Holland, waar de prijzen ook het sterkst zijn toegenomen. De druk op de huurmarkt blijft hier onverminderd groot. In Drenthe, Flevoland en Gelderland gaan de prijzen juist al een tijdje omlaag.
De NVM en VGM NL staan gezamenlijk voor circa 40.000 huurtransacties in de vrije sector op jaarbasis. Daarmee is naar eigen zeggen een marktaandeel van ongeveer 50 procent gemoeid. Sinds 2014 registreren ze samen de transactiedata van huurwoningen.
Meer uit Financieel
BOISE (ANP) - Chipfabrikant Micron heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf is een belangrijke producent van geavanceerde geheugenchips. Doordat grote techbedrijven massaal investeren in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie, is de vraag naar dat soort halfgeleiders hard gestegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend lager geƫindigd. Chipbedrijven daalden opnieuw in aanloop naar de publicatie van cijfers van Micron na de slotbel. Chipaandelen gingen eerder deze week ook al omlaag na de razendsnelle opmars in de afgelopen maanden die werd gevoed door optimisme over de uitgaven aan datacenters voor AI-toepassingen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
8 uur geleden