Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huurling Zoet kan bij FC Utrecht wel een prijs pakken

Huurling Zoet kan bij FC Utrecht wel een prijs pakken

UTRECHT (ANP) - Jeroen Zoet zette half januari zijn handtekening onder een huurovereenkomst bij FC Utrecht. Ruim een week later blameerde PSV zich in de KNVB-beker door te verliezen van NAC, waarmee de laatste hoop op succes vervloog. Bij Utrecht kan de 29-jarige keeper, die naar Utrecht verkaste om meer speeltijd te krijgen, nog wel een prijs pakken. Woensdag is Ajax de tegenstander in de halve finales van de beker.

Met enige trots presenteerde FC Utrecht international Zoet in de winterstop als vervanger van de geblesseerde Maarten Paes. Het was een overgang die de nodige wenkbrauwen deed fronsen, maar die toch ook wel weer logisch was. "Zijn komst naar FC Utrecht is een win-winsituatie. Jeroen is vastberaden zich de komende maanden te bewijzen onder de lat, met het oog op het aankomende EK", zei Jordy Zuidam, technisch directeur van FC Utrecht.

"Voor nu paste dit goed in het plaatje en ik voel me op mijn plek", zegt Zoet na zijn eerste weken. "In de periode voor de winterstop was ik er wel even klaar mee, maar ik kijk liever niet meer terug. Ik ben blij dat ik weer lekker speel, want ik ben keeper geworden omdat ik het spelletje leuk vind en wedstrijden wil spelen. Dat kan ik hier weer lekker doen."

Schijnwerpers

Bij de nummer 6 van de eredivisie wordt er volgens Zoet, nog steeds woonachtig in de omgeving Eindhoven, niet minder op hem gelet. "Ik heb niet het idee dat de schijnwerpers minder op me zijn gericht. En ik eis nog steeds het beste van mezelf en de jongens om me heen."

Toch heeft Zoet het beste van zichzelf nog niet getoond in Utrecht en in de zes wedstrijden die hij speelde, wist hij slechts één keer de nul te houden. Toch verloor FC Utrecht zondag tegen RKC (2-1) pas voor het eerst met Zoet onder de lat. "We hadden meer aansluiting naar boven kunnen hebben en in een aantal wedstrijden meer punten moeten pakken. Maar we liggen nog steeds op koers voor ons doel: het bereiken van Europees voetbal."

Bekerwinst

De kortste route naar dat doel is bekerwinst. "Ik heb nog nooit een bekerfinale gespeeld. Bij PSV lagen we er in een paar seizoenen snel uit en dat vond ik wel jammer. Het is daarom alleen maar mooi dat we nu met Utrecht in de halve finale staan. Ik heb echt zin in woensdag. Het kan in bekervoetbal alle kanten op, dat zie je ook aan NAC, dat dit seizoen al AZ en PSV versloeg. We hebben het thuisvoordeel en moeten het gras opvreten, tenminste het gras dat er nog ligt. Ik probeer Utrecht te helpen waar ik kan."

En zien we Zoet komende zomer ook op het EK? "Dat is mij de afgelopen periode heel vaak gevraagd. Als ik goed presteer en lekker speel, dan komen andere dingen vanzelf. Of niet. Ik had ook de keuze om te blijven zitten bij PSV. Maar dan was ik sowieso niet in beeld."

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

1 uur geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

1 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

9 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

9 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

12 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

13 uur geleden