Huurling Vlap keert niet meer terug bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap keert niet meer terug bij FC Twente. De nummer 4 van de Eredivisie huurde de Friese middenvelder dit seizoen van Anderlecht. De Belgische club wil Vlap niet nog een jaar verhuren en volgens Twente is het financieel onmogelijk om de aanvallende middenvelder te kopen. Zijn contract in Brussel loopt nog twee jaar door.
Vlap (24) was dit seizoen een vaste waarde in het elftal van trainer Ron Jans. Hij maakte vijf doelpunten en gaf twee assists. De voormalige jeugdinternational speelde eerder voor sc Heerenveen. Na zestien doelpunten in het seizoen 2018-2019 stapte Vlap over naar Anderlecht, waar hij in zijn eerste jaar tien doelpunten maakte in de Belgische competitie. Halverwege het seizoen 2020-2021 verhuurde Anderlecht hem aan de Duitse Bundesliga-club Arminia Bielefeld. In de zomer van vorig jaar kwam hij op huurbasis naar Enschede. FC Twente plaatste zich voor de derde voorronde van de Conference League.
"Zijn werkgever Anderlecht wil hem niet nog een jaar verhuren aan ons", zegt algemeen directeur Paul van der Kraan. "Aangezien een definitieve overname financieel niet haalbaar is, moeten we afscheid nemen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden