Huurling Vlap keert niet meer terug bij FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Michel Vlap keert niet meer terug bij FC Twente. De nummer 4 van de Eredivisie huurde de Friese middenvelder dit seizoen van Anderlecht. De Belgische club wil Vlap niet nog een jaar verhuren en volgens Twente is het financieel onmogelijk om de aanvallende middenvelder te kopen. Zijn contract in Brussel loopt nog twee jaar door.
Vlap (24) was dit seizoen een vaste waarde in het elftal van trainer Ron Jans. Hij maakte vijf doelpunten en gaf twee assists. De voormalige jeugdinternational speelde eerder voor sc Heerenveen. Na zestien doelpunten in het seizoen 2018-2019 stapte Vlap over naar Anderlecht, waar hij in zijn eerste jaar tien doelpunten maakte in de Belgische competitie. Halverwege het seizoen 2020-2021 verhuurde Anderlecht hem aan de Duitse Bundesliga-club Arminia Bielefeld. In de zomer van vorig jaar kwam hij op huurbasis naar Enschede. FC Twente plaatste zich voor de derde voorronde van de Conference League.
"Zijn werkgever Anderlecht wil hem niet nog een jaar verhuren aan ons", zegt algemeen directeur Paul van der Kraan. "Aangezien een definitieve overname financieel niet haalbaar is, moeten we afscheid nemen."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
28 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
23 uur geleden