Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huurling Félix helpt Barcelona aan zege op 'zijn' Atlético Madrid

Huurling Félix helpt Barcelona aan zege op 'zijn' Atlético Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de derde plaats in La Liga overgenomen van Atlético Madrid. De ploeg van Oranje-middenvelder Frenkie de Jong was in een rechtstreeks duel met 1-0 te sterk voor het elftal van collega-international Memphis Depay. João Félix, de huurling van Atlético, maakte de treffer voor Barcelona.

Met de zege komt Barcelona op 34 punten. Atlético heeft 3 punten minder, maar een wedstrijd minder gespeeld. Koploper Real Madrid en Girona hebben beide 38 punten.

Bij Barcelona stond De Jong opnieuw in de basis. Hij maakte vorige week tegen Rayo Vallecano (1-1) zijn rentree na twee maanden blessureleed en speelde ook mee in het Champions League-duel met FC Porto (2-1-winst). De herstelde Depay, die tegen Real Mallorca en Feyenoord als invaller binnen de lijnen was gekomen, zat opnieuw op de bank.

Kansen

Barcelona was lang de bovenliggende partij en had al snel op een ruime voorsprong kunnen komen. Raphinha raakte in scoringspositie een bal verkeerd, waarna Robert Lewandowski drie kansen miste. Het was uiteindelijk Félix die Barcelona op 1-0 zette. Op aangeven van Raphinha scoorde de Portugees met een fraaie boogbal. Bij een van de weinige kansen van Atlético voor rust wist De Jong een inzet van Antoine Griezmann te stoppen.

Trainer Diego Simeone van Atlético bracht meteen na rust drie wissels, maar het eerste gevaar kwam opnieuw van Barcelona. Raphinha raakte de paal met een tegendraads schot. Depay, die na 65 minuten was ingevallen, zag een vrije trap via keeper Iñaki Peña op de lat gaan. Beide ploegen kregen in de slotfase nog kansen, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

Doelman Verbruggen valt geblesseerd uit bij Oranje

NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.

1 uur geleden
Platini klaagt FIFA-baas Infantino aan in verkiezingszaak 2015

PARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.

2 uur geleden
Spelers van Oranje herdenken overleden Jorritsma voor oefenduel

NEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman neemt Arsenal niets kwalijk

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."

2 uur geleden
Timber mist WK met Oranje, Geertruida aan selectie toegevoegd

NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.

4 uur geleden
KNVB verdient alleen geld als Oranje wereldtitel wint

NEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.

5 uur geleden
Schikking tussen FIFA en Diarra in zaak over transferrechten

PARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.

8 uur geleden