Huurling Félix helpt Barcelona aan zege op 'zijn' Atlético Madrid
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de derde plaats in La Liga overgenomen van Atlético Madrid. De ploeg van Oranje-middenvelder Frenkie de Jong was in een rechtstreeks duel met 1-0 te sterk voor het elftal van collega-international Memphis Depay. João Félix, de huurling van Atlético, maakte de treffer voor Barcelona.
Met de zege komt Barcelona op 34 punten. Atlético heeft 3 punten minder, maar een wedstrijd minder gespeeld. Koploper Real Madrid en Girona hebben beide 38 punten.
Bij Barcelona stond De Jong opnieuw in de basis. Hij maakte vorige week tegen Rayo Vallecano (1-1) zijn rentree na twee maanden blessureleed en speelde ook mee in het Champions League-duel met FC Porto (2-1-winst). De herstelde Depay, die tegen Real Mallorca en Feyenoord als invaller binnen de lijnen was gekomen, zat opnieuw op de bank.
Kansen
Barcelona was lang de bovenliggende partij en had al snel op een ruime voorsprong kunnen komen. Raphinha raakte in scoringspositie een bal verkeerd, waarna Robert Lewandowski drie kansen miste. Het was uiteindelijk Félix die Barcelona op 1-0 zette. Op aangeven van Raphinha scoorde de Portugees met een fraaie boogbal. Bij een van de weinige kansen van Atlético voor rust wist De Jong een inzet van Antoine Griezmann te stoppen.
Trainer Diego Simeone van Atlético bracht meteen na rust drie wissels, maar het eerste gevaar kwam opnieuw van Barcelona. Raphinha raakte de paal met een tegendraads schot. Depay, die na 65 minuten was ingevallen, zag een vrije trap via keeper Iñaki Peña op de lat gaan. Beide ploegen kregen in de slotfase nog kansen, maar gescoord werd er niet meer.
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Dominique Janssen is de nieuwe aanvoerster van de Nederlandse voetbalsters. De 130-voudig international volgt Sherida Spitse op, die eerder deze maand na een recordaantal van 248 interlands stopte bij Oranje.
39 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van Royal Antwerp FC. De 53-jarige Nederlander is de opvolger van de zondag ontslagen Stef Wils. Dat meldt de Belgische club.
49 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda moet het ook tegen Excelsior nog zonder Lewis Holtby stellen. De nummer 16 van de Eredivisie had voor de tweede keer bezwaar gemaakt tegen de schorsing van de Duitse middenvelder, maar ook dat beroep is afgewezen.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.
18 uur geleden