Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huurling Félix helpt Barcelona aan zege op 'zijn' Atlético Madrid

Huurling Félix helpt Barcelona aan zege op 'zijn' Atlético Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de derde plaats in La Liga overgenomen van Atlético Madrid. De ploeg van Oranje-middenvelder Frenkie de Jong was in een rechtstreeks duel met 1-0 te sterk voor het elftal van collega-international Memphis Depay. João Félix, de huurling van Atlético, maakte de treffer voor Barcelona.

Met de zege komt Barcelona op 34 punten. Atlético heeft 3 punten minder, maar een wedstrijd minder gespeeld. Koploper Real Madrid en Girona hebben beide 38 punten.

Bij Barcelona stond De Jong opnieuw in de basis. Hij maakte vorige week tegen Rayo Vallecano (1-1) zijn rentree na twee maanden blessureleed en speelde ook mee in het Champions League-duel met FC Porto (2-1-winst). De herstelde Depay, die tegen Real Mallorca en Feyenoord als invaller binnen de lijnen was gekomen, zat opnieuw op de bank.

Kansen

Barcelona was lang de bovenliggende partij en had al snel op een ruime voorsprong kunnen komen. Raphinha raakte in scoringspositie een bal verkeerd, waarna Robert Lewandowski drie kansen miste. Het was uiteindelijk Félix die Barcelona op 1-0 zette. Op aangeven van Raphinha scoorde de Portugees met een fraaie boogbal. Bij een van de weinige kansen van Atlético voor rust wist De Jong een inzet van Antoine Griezmann te stoppen.

Trainer Diego Simeone van Atlético bracht meteen na rust drie wissels, maar het eerste gevaar kwam opnieuw van Barcelona. Raphinha raakte de paal met een tegendraads schot. Depay, die na 65 minuten was ingevallen, zag een vrije trap via keeper Iñaki Peña op de lat gaan. Beide ploegen kregen in de slotfase nog kansen, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

1 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

11 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

11 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

12 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

13 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

14 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

14 uur geleden