Huurling Da Cruz en FC Groningen gaan niet met elkaar verder
GRONINGEN (ANP) - Alessio Da Cruz heeft FC Groningen verlaten. De club uit de Eredivisie had in de huurovereenkomst met de Italiaanse club Parma een optie tot koop bedongen, maar heeft die niet gelicht omdat de 24-jarige aanvaller zelf niet wilde blijven.
Al in april liet Da Cruz weten dat zijn toekomst niet in Groningen ligt. "‘Het komt er hier gewoon wat minder uit. Volgend seizoen wil ik ergens spelen waarvan ik bijna zeker weet dat het eruit gaat komen", zei hij tegen RTV Noord. "In Italië is het er bij mij altijd uitgekomen. Daarom wil ik voor zekerheid gaan en graag terug naar Italië."
Volgens technisch directeur Mark-Jan Fledderus had FC Groningen een "behoorlijk transferbedrag" moeten betalen als het Da Cruz had willen overnemen van Parma. "Als de speler dan bovendien ook nog eens aangeeft liever niet te willen blijven, hebben wij op basis van deze argumenten de afweging gemaakt de optie in de overeenkomst niet te lichten."
De Nederlander kwam in oktober op huurbasis over van Parma. Da Cruz speelde 23 officiële wedstrijden voor Groningen. Daarin scoorde de aanvaller vier keer en hij gaf drie assists.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
6 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
7 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
11 uur geleden