Huurders en corporaties voor maximale huurstijging van 4 procent
DEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.
Ze pleiten ervoor het nieuwe plafond voor huurstijgingen onderdeel te maken van de Nationale Prestatieafspraken tussen woningcorporaties en de regering. Eerder stapte de Woonbond boos uit het overleg over die afspraken rond het bijbouwen van woningen, omdat de huren volgens de organisatie te hard stegen. Dankzij de nieuwe afspraken met Aedes is de Woonbond nu wel akkoord.
Een wetswijziging van de Woningwet naar aanleiding van de prestatieafspraken moet nog worden ingevoerd. In die afspraken staat ook dat woningcorporaties de gemiddelde huurverhoging baseren op het gemiddelde van de inflatie van de afgelopen drie jaar.
Uitzonderingen
Mocht de inflatie jarenlang veel hoger zijn dan 4 procent, dan willen woningcorporaties opnieuw in gesprek met het Rijk over de prestatieafspraken. Het is dan bijvoorbeeld denkbaar dat er wordt gesproken over extra geld, of juist minder bouwen vanwege de hogere kosten.
In het akkoord tussen corporaties en huurders zijn uitzonderingen opgenomen om de huur toch extra te mogen verhogen. Bij individuele woningen mag de huur dan 1 procentpunt extra omhoog, maar dat moet gecompenseerd worden met lagere huren elders. In eerdere afspraken was dat nog 0,5 procentpunt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
10 minuten geledenESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.
3 uur geledenINGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.
4 uur geleden