Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huurders de dupe van aanpassingen huurregels, vindt Woonbond

Huurders de dupe van aanpassingen huurregels, vindt Woonbond

AMSTERDAM (ANP) - De door woonminister Mona Keijzer voorgestelde aanpassingen in de regels voor huurwoningen moeten "niet over de ruggen van huurders gaan", vindt de Woonbond. Volgens de belangenorganisatie voor huurders lijkt dat nu echter wel te gebeuren. "Als het doel is om het verhuren van woningen aantrekkelijker te maken, dan moet de minister iets doen aan de belasting die verhuurders aan haar moeten afdragen."

Dat is volgens de Woonbond veel effectiever en gaat niet ten koste van de woonlasten van huurders. "De aanpassingen die de minister nu voorstelt zijn bedoeld om het rendement van verhuurders te verbeteren, waarmee de minister hoopt te voorkomen dat verhuurders zullen stoppen met verhuren."

Keijzer stelde de aanpassingen donderdag voor in een brief aan de Tweede Kamer. Zo wil ze de verkoop van huurwoningen tegengaan. De minister constateert dat vooral particuliere verhuurders hun woningen aan het verkopen zijn. Dat zou komen door een samenloop van regels en economische omstandigheden, waaronder de Wet betaalbare huur die sinds juli geldt. Die regelt dat voor meer woningen maximale huurprijzen gelden.

Tientallen euro's

Die huurwet doet zijn werk, maar zou nooit alle woonproblemen oplossen, stelt de Woonbond. "Dus nu er na de invoering van de Wet betaalbare huur nog steeds woonproblemen zijn moet de reflex niet zijn om die wet op de schop te gooien."

De woonminister wil onder andere de zogeheten WOZ-cap aanpassen. Dat is de regel dat de WOZ-waarde van een woning maximaal voor een derde mag meetellen bij het bepalen van de huurprijs. Door die wijziging kan de maximale huurprijs met tientallen euro's stijgen.

Maar dat is niet de eerste aanpassing aan deze regel, stelt de Woonbond. "De 'WOZ-cap' dreigt een nieuw hoofdstuk in te gaan, waarmee de minister erin slaagt om een ongelofelijk ingewikkelde regel nóg complexer te maken", aldus de organisatie. "Het lijkt gelukkig niet om veel woningen te gaan bij deze laatste wijziging, maar het gerommel in het stelsel maakt het voor alle huurders onnavolgbaar."

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

12 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

13 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

14 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

16 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

18 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

1 dag geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden