Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huren vrije sector stegen met haast 12 procent in jaar

Huren vrije sector stegen met haast 12 procent in jaar

UTRECHT (ANP) - Nieuwe huurders in de vrije sector betaalden in het tweede kwartaal 11,8 procent meer per vierkante meter dan een jaar eerder, melden makelaarsvereniging NVM en Vastgoed Management NL (VGM NL). Vooral nieuwbouwwoningen waren flink duurder. Daarvoor betaalde een nieuwe huurder ruim 18 procent meer per vierkante meter.

De gemiddelde prijs per vierkante meter bedroeg 15,35 euro. De gemiddelde huurwoning was 84,7 vierkante meter, ruim twee vierkante meter kleiner dan een jaar geleden. De gemiddelde prijs die een nieuwe huurder in het tweede kwartaal voor een huurwoning moest betalen komt daarmee op ruim 1300 euro uit.

Nieuwbouwwoningen waren met 69 vierkante meter gemiddeld een stuk kleiner dan in 2021. Toen was het gemiddelde formaat van een nieuwbouwwoning in de vrije sector nog 75 vierkante meter. Door de forse stijging van de prijs zijn huurders in doorsnee evenwel zo'n 100 euro duurder uit.

Regionale verschillen

Wel zijn er grote regionale verschillen in de huurstijging. De toename van de huurprijzen in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht blijft bijvoorbeeld lager dan 10 procent, maar in Flevoland is het meer dan 27 procent. In de eerstgenoemde drie provincies liggen de huurprijzen al beduidend hoger dan in de rest van het land.

NVM en VGM NL merken verder op het aantal transacties in het tweede kwartaal met zo'n 5 procent toenam ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar. Daarvoor daalde het aantal transacties vier kwartalen op rij.

Zowel NVM-voorman Onno Hoes als zijn collega Sander Groot van VGM NL hekelt de vele regels in de huursector, zoals opkoopbescherming en beperking van de huurstijging. Zij menen dat daardoor de huurmarkt juist gehinderd wordt.

Meer uit Financieel

Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

27 minuten geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

1 uur geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

1 uur geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

2 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

3 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

3 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

4 uur geleden