Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huren vrije sector stegen met haast 12 procent in jaar

Huren vrije sector stegen met haast 12 procent in jaar

UTRECHT (ANP) - Nieuwe huurders in de vrije sector betaalden in het tweede kwartaal 11,8 procent meer per vierkante meter dan een jaar eerder, melden makelaarsvereniging NVM en Vastgoed Management NL (VGM NL). Vooral nieuwbouwwoningen waren flink duurder. Daarvoor betaalde een nieuwe huurder ruim 18 procent meer per vierkante meter.

De gemiddelde prijs per vierkante meter bedroeg 15,35 euro. De gemiddelde huurwoning was 84,7 vierkante meter, ruim twee vierkante meter kleiner dan een jaar geleden. De gemiddelde prijs die een nieuwe huurder in het tweede kwartaal voor een huurwoning moest betalen komt daarmee op ruim 1300 euro uit.

Nieuwbouwwoningen waren met 69 vierkante meter gemiddeld een stuk kleiner dan in 2021. Toen was het gemiddelde formaat van een nieuwbouwwoning in de vrije sector nog 75 vierkante meter. Door de forse stijging van de prijs zijn huurders in doorsnee evenwel zo'n 100 euro duurder uit.

Regionale verschillen

Wel zijn er grote regionale verschillen in de huurstijging. De toename van de huurprijzen in Noord- en Zuid-Holland en Utrecht blijft bijvoorbeeld lager dan 10 procent, maar in Flevoland is het meer dan 27 procent. In de eerstgenoemde drie provincies liggen de huurprijzen al beduidend hoger dan in de rest van het land.

NVM en VGM NL merken verder op het aantal transacties in het tweede kwartaal met zo'n 5 procent toenam ten opzichte van de eerste drie maanden van dit jaar. Daarvoor daalde het aantal transacties vier kwartalen op rij.

Zowel NVM-voorman Onno Hoes als zijn collega Sander Groot van VGM NL hekelt de vele regels in de huursector, zoals opkoopbescherming en beperking van de huurstijging. Zij menen dat daardoor de huurmarkt juist gehinderd wordt.

Meer uit Financieel

Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

36 minuten geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

46 minuten geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

54 minuten geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

1 uur geleden
Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

1 uur geleden
Landbouworganisaties willen dat EU ingrijpt om kunstmestcrisis

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse en Poolse landbouworganisaties willen dat de Europese Commissie snel ingrijpt vanwege de kunstmestcrisis die is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz. Aanhoudende geopolitieke spanningen, zoals de verstoringen in de zeestraat, hebben de beschikbaarheid van grondstoffen voor minerale meststoffen volgens de organisaties "aanzienlijk" beperkt, wat leidde tot een snelle prijsstijging.

1 uur geleden
ECB besprak bij rentevergadering ook verhoging, zegt Lagarde

FRANKFURT (ANP) - Beleidsmakers van de Europese Centrale Bank (ECB) hebben bij de rentevergadering ook besproken of ze de leenkosten moesten verhogen. Dat zei Christine Lagarde in een persconferentie over het rentebesluit, waarbij de centrale bank voor de eurozone de rentetarieven onveranderd liet.

2 uur geleden