Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huren mogen niet harder stijgen dan loon óf inflatie plus procent

Huren mogen niet harder stijgen dan loon óf inflatie plus procent

DEN HAAG (ANP) - De huren in de vrije sector mogen komende jaren niet harder stijgen dan de cao-lonen óf de inflatie, plus een procentpunt. De Tweede Kamer heeft dinsdag een amendement aangenomen waarin dat is vastgelegd. Het wetsvoorstel van het kabinet ging alleen uit van de cao-lonen om de maximale stijging van de huren te bepalen.

Met het wetsvoorstel, dat ook is aangenomen, blijft het plafond dat sinds 2021 geldt voor de huren in de vrije sector tot mei 2027 in stand. In de oorspronkelijke wet gold de inflatie plus een procentpunt als maximumstijging, maar toen de inflatie rap steeg door de oorlog in Oekraïne werd de wet aangepast om de "laagste van de twee" te kiezen - óf de lonen, óf de inflatie. Het kabinet wilde het plafond verlengen, maar wel weer beperken tot de lonen.

"Ik denk dat dat niet verstandig is", zei demissionair minister Hugo de Jonge (Binnenlandse Zaken) vorige week over het amendement dat nu is aangenomen. "Omdat inflatie en loon een beetje om elkaar heen dansen."

'Minste risico'

De lonen en prijzen volgen door de jaren heen grofweg dezelfde lijn, redeneerde De Jonge, maar uitgaan van de laagste van de twee zorgt ervoor dat de huren in de vrije sector achterblijven. Voor verhuurders is dat "op den duur onhoudbaar", schreef de minister bij het wetsvoorstel.

"Heel blij dat de Kamer onze wijziging steunt", reageert Kamerlid Habtamu de Hoop (GroenLinks-PvdA) desondanks op X. Hij verwacht dat het amendement dat hij samen met NSC en ChristenUnie indiende "het minste risico voor de huurder" oplevert.

Meer uit Politiek

Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

1 dag geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

1 dag geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

1 dag geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

2 dagen geleden
Asielminister verscherpt toezicht op straat in Emmen na overlast

TER APEL (ANP) - Na aanhoudende berichten over overlastgevende asielzoekers in Emmen zet minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) extra mensen in om het toezicht op straat te verscherpen. Tijdens zijn eerste bezoek als bewindsman aan het aanmeldcentrum in Ter Apel maakte hij bekend zes buitengewoon opsporingsambtenaren (boa's) en een teamleider in te zetten en bovendien de toezichtteams op straat met acht mensen te versterken.

2 dagen geleden
Nieuwe asielminister wil 'rust, reinheid, regelmaat' in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee weken na zijn aanstelling bracht asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag zijn eerste werkbezoek aan het aanmeldcentrum van Ter Apel, om daar "rust, reinheid, regelmaat" te beloven. Burgemeester Jaap Velema vindt het snelle bezoek "een goede eerste stap voor het opbouwen van een vertrouwensrelatie". Maar hij is ook afwachtend. "Het zal allemaal wel even moeten blijken."

2 dagen geleden
Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

2 dagen geleden