Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.

Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.

De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.

Afzettingsonderzoek

Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.

Meer uit Buitenland

Trump: na verslaan Iran wordt Straat van Hormuz grondgebied VS

NEW YORK (ANP) - Nadat de Verenigde Staten Iran hebben verslagen, wordt de Straat van Hormuz uitgeroepen tot Amerikaans grondgebied. Dat heeft president Donald Trump gezegd tijdens een speech tot een politieacademie in de staat New York.

2 uur geleden
Voormalig Cambridge-professor Arday dood gevonden na ontslag

LONDEN (ANP) - De voormalige Cambridge-professor Jason Arday (41) is dood gevonden in zijn woning in Londen, meldt de Britse krant The Telegraph. Arday kwam in opspraak na beschuldigingen van plagiaat. Hij nam vorige week ontslag als hoogleraar sociologie. Hij was de jongste zwarte hoogleraar ooit aan de prestigieuze universiteit.

3 uur geleden
YeInwoners Engeland en Wales krijgen noodmelding om natuurbranden

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft alle inwoners van Engeland en Wales een noodmelding gestuurd op hun telefoon, vanwege de kans op natuurbranden. De overheid roept op geen activiteiten te doen waarbij er vuur kan ontstaan. Dat gaat onder meer om barbecueën, het maken van een vuurkorf en het afsteken van vuurwerk.

4 uur geleden
Natuurbrand Duitse Hürtgenwald is grootste in Noordrijn-Westfalen

DÜREN (ANP) - De natuurbrand in de Duitse gemeente Hürtgenwald is de grootste in de geschiedenis van de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen. Dat schrijft het Duitse Tagesschau. Volgens lokale bestuurder Ralf Nolten staat er 300 hectare bos in brand. Dat zijn ongeveer 420 voetbalvelden.

4 uur geleden
Mangione geeft toe verzekeringsbaas te hebben doodgeschoten in VS

NEW YORK (ANP) - Luigi Mangione (28) geeft toe de Amerikaanse verzekeringsbaas Brian Thompson te hebben doodgeschoten. Dat zei hij in de rechtbank, waar hij was om schuld te bekennen aan stalking. Mangione werd eind 2024 na een dagenlange klopjacht opgepakt. De zaak werd een symbool voor de frustratie die veel Amerikanen hebben over de hoge zorgkosten in het land.

7 uur geleden
Tweede ontspoorde trein in Engeland in 24 uur

WICKFORD (ANP) - In Engeland is opnieuw een trein ontspoord, nog geen 24 uur na het vorige incident. Dit keer raakte niemand gewond, melden Britse media op basis van de politie.

7 uur geleden
Ook Nederlandse vakantiegangers geëvacueerd om bosbrand Kroatië

DEN BOSCH (ANP) - Nederlandse vakantiegangers van D-reizen en Prijsvrij Vakanties zijn geëvacueerd vanwege een bosbrand in Kroatië. Ze werden eerst opgevangen in een sporthal en voor hen is vervolgens een nieuw hotel gevonden.

8 uur geleden