Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.

Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.

De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.

Afzettingsonderzoek

Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.

Meer uit Buitenland

Dodental door zware aardbeving in Japan richting 30

KUMAMOTO (ANP) - Er zijn in totaal 28 mensen omgekomen bij een zware aardbeving in Japan, meldt de Japanse regering in een bijgewerkte balans.

3 uur geleden
VS zeggen nieuwe reeks luchtaanvallen op Iran te hebben afgerond

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft "met succes een zware reeks aanvallen op Iran uitgevoerd, als reactie op de pogingen tot raketaanvallen op Amerikaanse troepen van de dag ervoor", meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X. "De aanvallen waren bedoeld om de dreiging die uitgaat van Iran voor Amerikaanse troepen, de commerciële scheepvaart en buurlanden in de Golfregio te verminderen."

3 uur geleden
Doden door zware storm in zuidoosten Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP) - Een zware storm in het zuidoosten van Brazilië heeft zeker vijf mensen het leven gekost, melden Braziliaanse media, waaronder CNN Brasil en het nieuwsplatform G1.

4 uur geleden
VS hervatten aanvallen op doelen in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse strijdkrachten zijn donderdagochtend om 03.30 uur (Iraanse tijd) begonnen met luchtaanvallen op Iran, meldt het Amerikaanse leger op X. De aanvallen zijn een "reactie op de Iraanse aanvalspogingen van gisteren tegen Amerikaanse troepen in het Midden-Oosten", aldus het centrale commando CENTCOM.

4 uur geleden
Justitie in Bolivia gelast arrestatie oud-president Evo Morales

LA PAZ (ANP) - Het Boliviaanse Openbaar Ministerie heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen oud-president Evo Morales (2006-2019). Dit vanwege zijn rol bij protesten tegen de regering die het land in mei en juni vijftig dagen lang lamlegden.

6 uur geleden
Aanvaller schrijver Rushdie ook schuldig bevonden aan terrorisme

BUFFALO (ANP) - De man die in 2022 op het podium van een kunstinstituut in New York schrijver Salman Rushdie neerstak en gedeeltelijk blind maakte, is nu ook schuldig bevonden aan terrorisme. De man werd in 2025 al schuldig bevonden aan poging tot moord en veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf.

6 uur geleden
VS bestellen voor 59 miljard dollar aan Patriot-raketten

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft wapenproducent Lockheed Martin een contract ter waarde van 59 miljard dollar (zo'n 51,5 miljard euro) gegund om de productie van Patriot-raketten de komende zeven jaar te verdrievoudigen. Hiermee wil de regering de munitievoorraad, die door de oorlog met Iran flink is geslonken, weer op peil brengen.

6 uur geleden