
Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak
LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.
Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.
De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.
Afzettingsonderzoek
Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Israël het multinationale centrum bezocht waar de uitvoering van het vredesplan voor de Gazastrook wordt gecoördineerd. Hij zei naderhand in een persmoment dat de uitvoering van het initiatief van president Donald Trump beter gaat dan verwacht, maar waarschuwde ook dat er nog veel werk verricht moet worden. "Dit gaat heel erg lang duren."
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Er komt voorlopig geen ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin, zegt een anonieme hooggeplaatste functionaris van het Witte Huis. Ook ministers van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en Sergej Lavrov gaan voorlopig niet met elkaar om tafel.
27 minuten geledenPARIJS (ANP) - Volgens de Franse cultuurminister Rachida Dati hebben de veiligheidsmaatregelen in het Louvre "niet gefaald". Dat zegt ze in het Franse lagerhuis. Zondag werd er ingebroken in het beroemde museum, waarbij meerdere juwelen zijn meegenomen door nog voortvluchtige dieven. Sindsdien ligt de beveiliging van het museum onder vuur. Volgens Dati waren er geen problemen met het beveiligingssysteem: "dat is de realiteit".
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ontbossingswet die nog een jaar zou worden uitgesteld, wordt met een half jaar minder uitgesteld. Dat meldt de Europese Commissie, nadat ze in september zei dat uitstel van een jaar nodig was om verwachte overbelasting van het IT-systeem te voorkomen. Wel voert de Commissie enkele vereenvoudigingen door.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Syrië gaat volgens de Wereldbank zo'n 216 miljard dollar (186 miljard euro) kosten. Dat is tien keer de omvang van de hele Syrische economie in 2024. Zonder internationale hulp redt Syrië dat niet, aldus de organisatie.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de defensiebegroting voor dit jaar aangepast. Het budget is verhoogd met 324,7 miljard grivna (6,7 miljard euro), meldt persbureau Interfax.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen overgedragen aan het Rode Kruis, als onderdeel van een bestand met Hamas. Het totale aantal overleden Palestijnen dat is teruggekeerd naar Gaza, stijgt daarmee naar 165.
4 uur geleden