Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.

Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.

De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.

Afzettingsonderzoek

Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.

Meer uit Buitenland

Houthi's claimen nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's claimen een nieuwe aanval met een ballistische raket op de luchthaven in de Saudische hoofdstad Riyad. "De inslag was nauwkeurig", aldus een woordvoerder. De door Saudi-Arabië geleide coalitie tegen de Houthi's zei eerder een ballistische raket op weg naar Riyad te hebben neergehaald.

27 minuten geleden
Twee Turken opgepakt in verband met brand Starlink-station

WARSCHAU (ANP/RTR) - Twee Turkse burgers zijn in Duitsland aangehouden in verband met een brand bij een Starlink-station in Polen. Dat melden de Poolse autoriteiten, die ervan uitgaan dat Rusland achter het incident zit.

1 uur geleden
VK bekijkt beveiliging prominenten na moord op Ann Widdecombe

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten gaan de beveiliging van prominenten opnieuw bekijken. De huidige regelingen schieten duidelijk tekort, zei minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood in de nasleep van de moord op politica Ann Widdecombe.

1 uur geleden
Speleoloog na ruim 27 uur gered uit grot op Sardinië

URZULEI (ANP/DPA) - Een Italiaanse speleoloog is na ruim 27 uur in een grot op Sardinië gered door reddingswerkers. Hij kwam zondagmiddag vast te zitten op een diepte van 10 meter, nadat de ingang van de grot was geblokkeerd als gevolg van een aardverschuiving.

2 uur geleden
Premier Canada vraagt eenheid in aanloop naar referendum Alberta

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft opgeroepen tot nationale eenheid in aanloop naar een referendum in Alberta. In die olierijke provincie stemmen kiezers deze maand over de vraag of ze werk willen maken van onafhankelijkheid.

2 uur geleden
Nobelprijswinnares prijst ICC tijdens bezoek aan hof

DEN HAAG (ANP) - Navanethem Pillay, winnares van de Nobelprijs voor de Vrede, heeft het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bezocht. De oud-ICC-rechter benadrukte daarbij het belang van het hof, dat onder grote Amerikaanse druk staat.

2 uur geleden
EU wil geen Russische sporters in internationale sportwereld

LUXEMBURG (ANP) - Via nog meer sancties, het uitsluiten van Russische sporters in de internationale sportwereld en Russen publiekelijk als schuldige aan te wijzen na een hybride aanval, wil de EU de druk op Rusland verder opvoeren. "Druk op Moskou is de snelste weg naar een einde aan de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden