Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak
LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.
Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.
De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.
Afzettingsonderzoek
Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het hooggerechtshof om toestemming gevraagd voor het beperken van het poststemmen. Een lagere rechter blokkeerde zijn plannen, maar Trump wil dat het hoogste hof die beperking toch toestaat, voor de tussentijdse verkiezingen van november.
8 uur geleden