Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak
LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.
Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.
De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.
Afzettingsonderzoek
Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo is van plan om te stemmen in de Amerikaanse midtermverkiezingen, meldden Amerikaanse media. Hij heeft een stembiljet aangevraagd in de staat Illinois, waar hij als kiezer staat geregistreerd. Het is nog niet bekend of hij zijn stem al heeft opgestuurd.
1 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De evacuatie van inwoners van de Oekraïense stad Olesjky is begonnen, zeggen Rusland en Oekraïne. Ook wordt gemeld dat een begin is gemaakt met de distributie van humanitaire hulpgoederen. De stappen maken deel uit van een humanitair bestand dat tot en met zondag geldt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.
3 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.
10 uur geleden