Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

Hunter Biden ontkent schuld in belastingfraudezaak

LOS ANGELES (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De zoon van de Amerikaanse president Joe Biden heeft in de rechtbank schuld ontkend in de belastingfraudezaak tegen hem. De 53-jarige Hunter kan bij een veroordeling tot zeventien jaar celstraf krijgen.

Hunter Biden wordt beschuldigd van belastingontwijking tussen 2016 en 2019. Het zou gaan om 1,4 miljoen dollar (bijna 1,3 miljoen euro) aan onbetaalde belastingen over buitenlandse inkomsten. Er zijn negen aanklachten hierover tegen hem ingediend. Volgens de aanklagers werd het geld door Biden gebruikt om een "extravagante lifestyle" met onder meer drugs, escorts en luxehotels te bekostigen.

De fraudezaak wordt behandeld in Los Angeles (Californië). In de staat Delaware loopt een andere rechtszaak tegen de presidentszoon. Hij wordt daar vervolgd voor illegaal wapenbezit in 2018. Hij zou als drugsverslaafde een vuurwapen hebben gekocht, wat in Delaware niet is toegestaan. In deze zaak kan een veroordeling leiden tot een celstraf van tien jaar.

Afzettingsonderzoek

Biden wordt volgens zijn advocaat vervolgd om zijn vader, die later dit jaar opnieuw meedoet aan de presidentsverkiezingen. De Republikeinen hebben de juridische problemen aangegrepen om een afzettingsonderzoek naar de president te beginnen. Mocht het Huis van Afgevaardigden na het onderzoek voor afzetting van Biden stemmen, dan moet ook de Senaat nog instemmen. Het is onwaarschijnlijk dat Biden zal worden afgezet. Zijn Democratische partij heeft namelijk een meerderheid in de Senaat.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump weigert Iraans voorstel voor staakt-het-vuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren hebben geweigerd. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

1 uur geleden
Iran: Hormuz heropent aan einde van zevendaags plan

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid binnen zeven dagen de blokkade op de Straat van Hormuz op te heffen en de nucleaire onderhandelingen te hervatten, mits de VS akkoord gaan met het eisenpakket van Iran. In de marge van de VN-top in New York zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, vrijdag dat de bal nu bij de VS ligt om dit zevendaagse plan te accepteren.

3 uur geleden
Online gokken per direct verboden in Brazilië

BRASILIA (ANP/RTR) - Online gokken is per direct verboden in Brazilië. De Braziliaanse president Luiz Inácio 'Lula' da Silva heeft vrijdag een presidentieel decreet uitgevaardigd dat het onmogelijk maakt om nog geld te storten op goksites.

3 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren na vonnis Kosovotribunaal

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.

6 uur geleden
Doden in Kyiv na Russische aanvallen overdag

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.

8 uur geleden
Staatsbezoek Xi aan VS voorbij, Trump zegt Xi spoedig te zien

WASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.

8 uur geleden
Regering Jemen roept landgenoten op tot mobilisatie

SANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.

8 uur geleden