Hunter Biden beschuldigt Republikeinen bij verhoor van liegen
WASHINGTON (ANP) - Hunter Biden, de zoon van de Amerikaanse president Joe Biden, houdt vol dat zijn vader niets misdaan heeft. Het onderzoek dat de Republikeinen hebben ingesteld is gebaseerd op een "valse aanname" en de beschuldigingen zijn "leugens". De onderzoekers "handelen in zinspelingen, vertekening en sensatiezucht", zo heeft hij volgens The New York Times (NYT) verklaard. De krant beschikt over een geschreven versie van die verklaring.
Hunter Biden legt achter gesloten deuren een verklaring af op het Capitool in Washington ten overstaan van Republikeinse leden van het Huis van Afgevaardigden. Die proberen al jaren hard te maken dat Joe Biden op een dubieuze manier betrokken was bij de zaken van zijn zoon Hunter. Hard bewijs hebben die pogingen nog niet opgeleverd.
In zijn openingstekst zegt Biden erbij te blijven dat zijn vader zich nooit met zijn werk bemoeid heeft. "U heeft geen bewijzen om de ongefundeerde en door MAGA gedreven samenzweringstheorieën te onderbouwen, omdat die er niet zijn", aldus de verklaring. MAGA verwijst naar het motto van de Republikein Donald Trump, 'Make America Great Again'.
"In plaats van dat u de feiten volgt die voor u op tafel zijn gelegd in bankafschriften, financiële documenten, correspondentie en andere getuigenverklaringen gaat u door met uw verwoede pogingen om de leugens die u, en zij die van u afhankelijk zijn, te blijven rondpompen", zegt Biden volgens de NYT. "Ja, het zijn leugens."
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
1 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
1 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
4 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
5 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
6 uur geleden