Huntelaar verlengt contract als technisch manager bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Klaas-Jan Huntelaar heeft zijn contract als technisch manager bij Ajax verlengd. De oud-voetballer heeft voor vier jaar bijgetekend tot medio 2027. Zijn huidige contract liep op 30 juni af.
De 39-jarige Huntelaar maakt sinds maart 2022 deel uit van het technisch management van Ajax. Hij rapporteert aan de nieuwe directeur voetbalzaken Sven Mislintat. Hij gaat zich richten op de doorstroom van jeugdspelers naar Jong Ajax en het eerste elftal. Ook gaat hij zich bezighouden met de contracten van jeugdspelers.
"In deze rol sta ik voor een groot deel op eigen benen. Maar ik ga ook veel samenwerken, bijvoorbeeld met de scouting en natuurlijk met Sven. Het totale plaatje is belangrijk voor mijn ontwikkeling. Daarover hebben we intern goede gesprekken gevoerd voordat we de beslissing namen om te verlengen", aldus Huntelaar.
Mislintat over samenwerking
Mislintat zegt blij te zijn dat Huntelaar zijn contract heeft verlengd. "Met zijn rol als technisch manager in algemene zin en met name bij Jong Ajax kan hij zich verder ontwikkelen en van waarde zijn voor Ajax. Ik kijk uit naar een lange en goede samenwerking met hem."
Huntelaar neemt een deel van het takenpakket van Gerry Hamstra over. De vertrokken technisch manager rapporteerde aanvankelijk aan Marc Overmars en werd na het vertrek van die directeur voetbalzaken samen met Huntelaar en de toenmalige algemeen directeur Edwin van der Sar verantwoordelijk voor transfers.
Technisch beleid
Zonder Overmars slaagde Ajax er vorig jaar niet in een evenwichtige selectie samen te stellen. De club verkocht voor ruim 200 miljoen euro aan spelers en trok ruim 100 miljoen euro uit voor nieuwe voetballers. Veel van die aanwinsten bleken geen versterkingen.
Ajax vond in april met Mislintat een opvolger voor Overmars. Hamstra besloot Ajax te verlaten. Van der Sar maakte afgelopen dinsdag zijn vertrek bekend. Ajax nam het afgelopen half jaar ook afscheid van Saïd Ouaali (hoofd jeugdopleiding) en Danny Blind (voetbalcommissaris). Ook de bestuursraad van de club treedt binnenkort af.
Heitinga
John Heitinga hoort op zeer korte termijn of hij hoofdtrainer van Ajax mag blijven.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
1 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
14 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geleden