Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huntelaar mag na vrijgave nu ook officieel de amateurvelden op

Huntelaar mag na vrijgave nu ook officieel de amateurvelden op

ZEIST (ANP) - Klaas-Jan Huntelaar mag nu ook officieel de amateurvelden op. De Duitse voetbalbond DFB heeft de 38-jarige spits vrijgegeven. Huntelaar voetbalde afgelopen weekeinde al mee in het zesde elftal van amateurclub HC '03 uit Drempt, maar achteraf bleek dat het papierwerk nog niet volledig was afgehandeld. De fout lag bij de KNVB, die bekende dat er iets niet helemaal goed zat in de ICT-systemen.

De voetbalbond kon vlak voor het weekeinde melden dat het internationale transfercertificaat van de DFB nu binnen is. "De transfer is afgewikkeld in alle benodigde systemen en de club is over zijn speelgerechtigdheid geïnformeerd", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Geweldig voor het amateurvoetbal dat deze ex-international, na alles wat hij heeft gewonnen, er nu voor kiest om lekker met zijn vriendenteam te gaat voetballen."

Huntelaar speelde afgelopen seizoen voor de Duitse club Schalke 04, waarmee hij degradeerde uit de Bundesliga. De Graafschap wilde de spits afgelopen zomer terughalen naar De Vijverberg en ook clubs uit de Eredivisie hadden interesse. Huntelaar wees alle aanbiedingen echter af en dook afgelopen zondag op in de zevende klasse van het amateurvoetbal. De 76-voudig international van Oranje (42 doelpunten) deed mee met het zesde elftal van HC '03 tegen het tiende van Concordia uit Wehl (3-1).

Al snel ontstond wat commotie, omdat Huntelaar mogelijk 'illegaal' zou hebben gespeeld. Volgens de KNVB ging het om papierwerk. "Helaas hebben we moeten constateren dat er in de ICT-systemen iets niet helemaal goed is gegaan. Dit gaan we uiteraard snel oplossen", meldde de bond woensdag. "In dit geval zijn er door Klaas-Jan en zijn club geen regels overtreden, zij mochten afgaan op wat het systeem hen aangaf. Wel moeten we alsnog van de Duitse bond de internationale vrijgave ontvangen. Wij gaan er achteraan om dit zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen zodat hij hopelijk komend weekend weer kan meespelen." Vrijdag kregen Huntelaar en HC '03 goed nieuws van de KNVB.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

4 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

4 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

4 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

5 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

6 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

8 uur geleden