Huntelaar mag na vrijgave nu ook officieel de amateurvelden op
ZEIST (ANP) - Klaas-Jan Huntelaar mag nu ook officieel de amateurvelden op. De Duitse voetbalbond DFB heeft de 38-jarige spits vrijgegeven. Huntelaar voetbalde afgelopen weekeinde al mee in het zesde elftal van amateurclub HC '03 uit Drempt, maar achteraf bleek dat het papierwerk nog niet volledig was afgehandeld. De fout lag bij de KNVB, die bekende dat er iets niet helemaal goed zat in de ICT-systemen.
De voetbalbond kon vlak voor het weekeinde melden dat het internationale transfercertificaat van de DFB nu binnen is. "De transfer is afgewikkeld in alle benodigde systemen en de club is over zijn speelgerechtigdheid geïnformeerd", aldus een woordvoerder van de KNVB. "Geweldig voor het amateurvoetbal dat deze ex-international, na alles wat hij heeft gewonnen, er nu voor kiest om lekker met zijn vriendenteam te gaat voetballen."
Huntelaar speelde afgelopen seizoen voor de Duitse club Schalke 04, waarmee hij degradeerde uit de Bundesliga. De Graafschap wilde de spits afgelopen zomer terughalen naar De Vijverberg en ook clubs uit de Eredivisie hadden interesse. Huntelaar wees alle aanbiedingen echter af en dook afgelopen zondag op in de zevende klasse van het amateurvoetbal. De 76-voudig international van Oranje (42 doelpunten) deed mee met het zesde elftal van HC '03 tegen het tiende van Concordia uit Wehl (3-1).
Al snel ontstond wat commotie, omdat Huntelaar mogelijk 'illegaal' zou hebben gespeeld. Volgens de KNVB ging het om papierwerk. "Helaas hebben we moeten constateren dat er in de ICT-systemen iets niet helemaal goed is gegaan. Dit gaan we uiteraard snel oplossen", meldde de bond woensdag. "In dit geval zijn er door Klaas-Jan en zijn club geen regels overtreden, zij mochten afgaan op wat het systeem hen aangaf. Wel moeten we alsnog van de Duitse bond de internationale vrijgave ontvangen. Wij gaan er achteraan om dit zo snel mogelijk voor elkaar te krijgen zodat hij hopelijk komend weekend weer kan meespelen." Vrijdag kregen Huntelaar en HC '03 goed nieuws van de KNVB.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
7 uur geleden