Hulst stopt noodopvang asielzoekers, vindt vergoeding te laag
HULST (ANP) - Een crisisnoodopvang voor asielzoekers in Hulst gaat op 1 juli dicht. De vergoeding vanuit de overheid gaat omlaag en "dat nieuwe bedrag is niet meer kostendekkend", laat de Zeeuws-Vlaamse gemeente maandag weten.
Hulst ving sinds oktober 2022 ongeveer vijftig asielzoekers op in een zaal van zwembad Reynaertland. Zij gaan nu naar andere locaties.
De gemeente zegt vanaf 1 juli 88 euro per asielzoeker per dag te krijgen van het Rijk. Voor dat bedrag is het niet mogelijk de opvang open te houden, aldus Hulst. De gemeente voegt eraan toe geen eigen geld bij te willen leggen.
Hulst werkt aan een nieuwe opvanglocatie. Daar moet plek komen voor ongeveer 100 asielzoekers en zo'n 150 Oekraïense vluchtelingen. De opvang zou later dit jaar open moeten gaan en vijftien jaar lang beschikbaar moeten zijn. Die plannen gaan door, meldt de gemeente. Hulst zegt dat ze de huidige opvang open had willen houden tot de ingebruikname van de nieuwe locatie, maar "dat is helaas niet meer mogelijk".
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
7 minuten geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn supporters van Marokko, die de winst van de WK-wedstrijd tegen Canada vierden, huiswaarts gekeerd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Mobiele Eenheid (ME) heeft zaterdagavond ook ingegrepen in Utrecht doordat onrust ontstond na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Dat meldt een woordvoerder van de politie Midden-Nederland.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in bij de onrust in de Haagse Schilderswijk. Kort na 23.00 uur gaf burgemeester Jan van Zanen een noodbevel uit voor een deel van de wijk, waar het onrustig is geworden na de WK-overwinning van Marokko op Canada.
5 uur geleden