Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulpverlening Mayotte komt op gang na cycloon

Hulpverlening Mayotte komt op gang na cycloon

MAMOUDZOU (ANP/AFP/RTR) - Op Mayotte wordt onder tijdsdruk gezocht naar slachtoffers. De autoriteiten melden dat over zee en door de lucht hulpgoederen worden aangevoerd nadat een zware cycloon de archipel trof.

De cycloon Chido raasde afgelopen weekend over het gebied en ging gepaard met harde wind. Het was volgens de weerdienst de zwaarste storm die Mayotte in ongeveer negentig jaar heeft getroffen.

Burgemeester Ambdilwahedou Soumaila van hoofdstad Mamoudzou zei dat de storm niets heeft gespaard. "Het ziekenhuis is getroffen. De scholen zijn getroffen. Huizen zijn helemaal verwoest."

Ongedocumenteerd

Prefect François-Xavier Bieuville vertelde de zender Mayotte la Première dat mogelijk "bijna duizend of zelfs meerdere duizenden" mensen zijn omgekomen. Ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont in sloppenwijken en daar zijn veel woningen weggevaagd.

De autoriteiten proberen nog een inschatting te maken van de totale omvang van de schade. Er bevinden zich op Mayotte bovendien veel ongedocumenteerde migranten en dat maakt het lastig om zicht te krijgen op hoeveel mensen zijn getroffen.

Uitvalsbasis

Een eerste vliegtuig met medische hulpgoederen landde zondag. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau reist maandag naar het overzeese gebied. Er gaan volgens zijn kantoor 160 militairen en brandweerlieden mee om te assisteren bij de hulpverlening.

Een ander overzees Frans gebied, Réunion, wordt gebruikt als logistieke uitvalsbasis voor de hulpverleningsoperatie. Mayotte bevindt zich op ongeveer 8000 kilometer van het Franse vasteland en ligt voor de oostkust van Afrika.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

41 minuten geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

2 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

5 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

5 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

7 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

7 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

8 uur geleden