Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulpverlening Mayotte komt op gang na cycloon

Hulpverlening Mayotte komt op gang na cycloon

MAMOUDZOU (ANP/AFP/RTR) - Op Mayotte wordt onder tijdsdruk gezocht naar slachtoffers. De autoriteiten melden dat over zee en door de lucht hulpgoederen worden aangevoerd nadat een zware cycloon de archipel trof.

De cycloon Chido raasde afgelopen weekend over het gebied en ging gepaard met harde wind. Het was volgens de weerdienst de zwaarste storm die Mayotte in ongeveer negentig jaar heeft getroffen.

Burgemeester Ambdilwahedou Soumaila van hoofdstad Mamoudzou zei dat de storm niets heeft gespaard. "Het ziekenhuis is getroffen. De scholen zijn getroffen. Huizen zijn helemaal verwoest."

Ongedocumenteerd

Prefect François-Xavier Bieuville vertelde de zender Mayotte la Première dat mogelijk "bijna duizend of zelfs meerdere duizenden" mensen zijn omgekomen. Ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont in sloppenwijken en daar zijn veel woningen weggevaagd.

De autoriteiten proberen nog een inschatting te maken van de totale omvang van de schade. Er bevinden zich op Mayotte bovendien veel ongedocumenteerde migranten en dat maakt het lastig om zicht te krijgen op hoeveel mensen zijn getroffen.

Uitvalsbasis

Een eerste vliegtuig met medische hulpgoederen landde zondag. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau reist maandag naar het overzeese gebied. Er gaan volgens zijn kantoor 160 militairen en brandweerlieden mee om te assisteren bij de hulpverlening.

Een ander overzees Frans gebied, Réunion, wordt gebruikt als logistieke uitvalsbasis voor de hulpverleningsoperatie. Mayotte bevindt zich op ongeveer 8000 kilometer van het Franse vasteland en ligt voor de oostkust van Afrika.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

1 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

1 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

1 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

4 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

4 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

4 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

4 uur geleden