Hulpverlening Mayotte komt op gang na cycloon
MAMOUDZOU (ANP/AFP/RTR) - Op Mayotte wordt onder tijdsdruk gezocht naar slachtoffers. De autoriteiten melden dat over zee en door de lucht hulpgoederen worden aangevoerd nadat een zware cycloon de archipel trof.
De cycloon Chido raasde afgelopen weekend over het gebied en ging gepaard met harde wind. Het was volgens de weerdienst de zwaarste storm die Mayotte in ongeveer negentig jaar heeft getroffen.
Burgemeester Ambdilwahedou Soumaila van hoofdstad Mamoudzou zei dat de storm niets heeft gespaard. "Het ziekenhuis is getroffen. De scholen zijn getroffen. Huizen zijn helemaal verwoest."
Ongedocumenteerd
Prefect François-Xavier Bieuville vertelde de zender Mayotte la Première dat mogelijk "bijna duizend of zelfs meerdere duizenden" mensen zijn omgekomen. Ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont in sloppenwijken en daar zijn veel woningen weggevaagd.
De autoriteiten proberen nog een inschatting te maken van de totale omvang van de schade. Er bevinden zich op Mayotte bovendien veel ongedocumenteerde migranten en dat maakt het lastig om zicht te krijgen op hoeveel mensen zijn getroffen.
Uitvalsbasis
Een eerste vliegtuig met medische hulpgoederen landde zondag. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau reist maandag naar het overzeese gebied. Er gaan volgens zijn kantoor 160 militairen en brandweerlieden mee om te assisteren bij de hulpverlening.
Een ander overzees Frans gebied, Réunion, wordt gebruikt als logistieke uitvalsbasis voor de hulpverleningsoperatie. Mayotte bevindt zich op ongeveer 8000 kilometer van het Franse vasteland en ligt voor de oostkust van Afrika.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Straat van Hormuz is weer voor de scheepvaart gesloten volgens het Iraanse opperbevel. Vrijdag kondigde Iran de heropening aan, maar de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens duurt voort. Die blokkade moet eerst worden opgeheven volgens Iran.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een deel van het luchtruim weer heropend voor de burgerluchtvaart, aldus de autoriteiten. Internationale vluchten kunnen over het oosten van Iran gaan en sommige luchthavens daar zijn weer open.
57 minuten geledenDUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - Een konvooi van tankschepen vaart volgens scheepvaartwaarnemers van MarineTraffic door de Straat van Hormuz richting de Indische Oceaan. Het gaat om tankschepen met olie, gas of petrochemische producten aan boord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij het staakt-het-vuren met Iran mogelijk beëindigt als er tegen woensdag geen langdurig akkoord wordt bereikt om de oorlog te beëindigen. "Misschien verleng ik het niet, maar de blokkade blijft van kracht", zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One op weg terug naar Washington vanuit Phoenix, Arizona. Hij doelde daarbij op de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens.
3 uur geledenVÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
8 uur geleden