Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulpverlener en pers mogen naar terroristisch gebied blijven gaan

Hulpverlener en pers mogen naar terroristisch gebied blijven gaan

DEN HAAG (ANP) - Hulpverleners en journalisten mogen voor hun werk in terroristisch gebied verblijven en ze hoeven daar ook niet vooraf toestemming of ontheffing voor te vragen. Voor hen komt een strafuitsluiting, schrijft demissionair justitieminister Ferd Grapperhaus in een brief aan de Eerste Kamer.

In de senaat is een wetsvoorstel in behandeling die een verblijf in terroristisch gebied strafbaar stelt. Deze wet moet vooral terugkeerders uit jihadistisch gebied treffen voor alleen al hun verblijf daar. Nu kunnen terugkeerders uit Syrië alleen worden bestraft voor de misdaden die ze daar hebben gepleegd.

Grapperhaus had in het wetsvoorstel ook al een regeling gemaakt om hulpverleners en journalisten uit te sluiten van de strafbaarheid. Maar na kritiek van politici, media en hulpverleningsorganisaties heeft de minister nu besloten om hiervoor een apart wetsvoorstel te maken.

Onafhankelijkheid en neutraliteit

De beoogde strafbaarheid voor een verblijf mag volgens de minister niet verhinderen dat hulpverleners van een onafhankelijke hulporganisatie en journalisten of publicisten naar een door terroristische organisaties beheerst gebied kunnen afreizen om hun werk te doen. Met het nieuwe voorstel kan hun onafhankelijkheid en neutraliteit beter gewaarborgd worden. Die kunnen noodzakelijk zijn voor een goede en veilige uitoefening van hun werk, aldus Grapperhaus.

Als mensen vooraf toch meer rechtszekerheid willen of twijfelen of de uitsluitingsgrond ook voor hen geldt, dan kunnen zij volgens de minister nog gewoon gebruikmaken van de toestemmingsprocedure.

Meer uit Binnenland

Wapenstokproef NS in Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch

UTRECHT (ANP) - De NS geeft naar verwachting eind april de eerste veiligheidsmedewerkers een wapenstok voor een proef die een jaar duurt. De vervoerder kreeg vorig jaar toestemming van het kabinet om maximaal 75 ov-boa's een korte wapenstok te laten dragen. De medewerkers die meedoen aan de proef zijn verdeeld over de standplaatsen Rotterdam, Den Haag, Zwolle en Den Bosch.

2 uur geleden
Persoon naar ziekenhuis na brand in Amsterdamse Rivierenbuurt

AMSTERDAM (ANP) - In de Maasstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt heeft in de nacht van zondag op maandag vanaf 02.45 uur een brand gewoed. De brand ontstond in een winkel op de begane grond, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. De brand sloeg daarna over naar de bovengelegen woning.

5 uur geleden
Motorrijder omgekomen bij ongeval op A15, weg afgesloten

ROTTERDAM (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen bij een ernstig ongeval op snelweg A15 ter hoogte van Europoort, meldt de politie zondagavond. De weg is door het ongeluk in de richting van Rotterdam vanaf hectometerpaal 31,1 tijdelijk afgesloten voor onderzoek.

9 uur geleden
Vlaardingse pleegouders verliezen gezag over eigen kind

ROTTERDAM (ANP) - De tot acht jaar cel veroordeelde Vlaardingse pleegouders Johnny van den B. en Daisy W. hebben hun ouderlijk gezag over hun biologische kind verloren, evenals de voogdij over een ander kind dat bij hen woonde. Dat blijkt uit een pas gepubliceerde uitspraak in een civiele zaak van de rechtbank in Rotterdam waarover het AD berichtte.

11 uur geleden
Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

19 uur geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

19 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

19 uur geleden