Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties waarschuwen voor ramp in Rafah

Hulporganisaties waarschuwen voor ramp in Rafah

RAFAH (ANP) - Hulporganisaties waarschuwen dat een Israëlische militaire operatie in de stad Rafah rampzalig zou zijn voor de burgerbevolking. Onder meer Human Rights Watch, Artsen zonder Grenzen en Save the Children uiten hun zorgen over het voornemen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een operatie in die stad voor te bereiden.

"Het is moeilijk voor te stellen dat de situatie voor de mensen in Gaza na de afgelopen vier maanden erger kan, maar als Israëlische troepen zich uitbreiden naar Rafah, zal wat er gebeurt onze ergste nachtmerries overtreffen", zegt Pim Kraan, directeur van Save the Children Nederland. Artsen zonder Grenzen spreekt van "een ramp" voor de burgerbevolking. Netanyahu wil dat er een plan gemaakt wordt voor de evacuatie van de ruim miljoen mensen die daar wonen, maar volgens de organisatie kunnen ze nergens terecht. "In Gaza is het nergens veilig en herhaaldelijke gedwongen verplaatsingen hebben mensen naar Rafah gedreven, waar ze gevangen zitten op een piepklein stukje land, zonder opties."

Human Rights Watch waarschuwt de Israëlische regering dat het een oorlogsmisdaad zou zijn om de burgerbevolking te dwingen om te vertrekken. Mensen die achterblijven, moeten bovendien ook gewoon beschermd worden, merkt de organisatie op. "Talloze burgers zijn mogelijk niet in staat in gehoor te geven aan een waarschuwing om te evacueren om vanwege hun gezondheid, handicap, angst of gebrek aan een plaats om naartoe te gaan."

Meer dan de helft van de inwoners van Gaza verblijft in Rafah nadat grote delen van de rest van het gebied door Israël waren aangevallen. Het is door de ligging nabij Egypte bovendien een belangrijke doorvoerplaats voor hulpgoederen. Toch wordt ook die stad onder vuur genomen. Israël zegt in Rafah bataljons van Hamas te moeten uitschakelen. Ook de VN en de VS hebben hun zorgen geuit over een eventuele aanval.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

1 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

2 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

2 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

3 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

6 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

6 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

6 uur geleden