Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties reageren kritisch op inval Al Shifaziekenhuis

Hulporganisaties reageren kritisch op inval Al Shifaziekenhuis

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Naties en het Rode Kruis hebben alarm geslagen over de inval van het Israëlische leger in het Al Shifaziekenhuis in Gaza. De organisaties eisen dat de patiënten en burgers in het ziekenhuis worden beschermd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis is "uiterst bezorgd over de impact op zieke en gewonde mensen, medisch personeel en burgers", staat in een verklaring. "Alle maatregelen om eventuele gevolgen voor hen te voorkomen, moeten genomen worden".

"Ik ben geschokt door de berichten over militaire invallen in het Al Shifaziekenhuis in Gaza", schreef VN-chef voor humanitaire zaken Martin Griffiths op X. Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus was het daarmee eens en berichtte dat de WHO "opnieuw het contact is kwijtgeraakt met het gezondheidspersoneel in het ziekenhuis. We maken ons grote zorgen om hun veiligheid en die van hun patiënten", aldus Tedros.

De Verenigde Naties schatten dat zich zeker 2300 mensen, bestaande uit patiënten, personeel en ontheemde burgers, in het ziekenhuis bevinden en mogelijk niet kunnen ontkomen door de hevige gevechten. In de nacht van dinsdag op woensdag viel het Israëlische leger het grootste ziekenhuis van de Gazastrook binnen, naar eigen zeggen om een gerichte operatie uit te voeren tegen Hamas.

Meer uit Buitenland

Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

2 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

2 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

2 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

5 uur geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

5 uur geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

6 uur geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

7 uur geleden