Hulporganisaties reageren kritisch op inval Al Shifaziekenhuis
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Verenigde Naties en het Rode Kruis hebben alarm geslagen over de inval van het Israëlische leger in het Al Shifaziekenhuis in Gaza. De organisaties eisen dat de patiënten en burgers in het ziekenhuis worden beschermd. Het Internationale Comité van het Rode Kruis is "uiterst bezorgd over de impact op zieke en gewonde mensen, medisch personeel en burgers", staat in een verklaring. "Alle maatregelen om eventuele gevolgen voor hen te voorkomen, moeten genomen worden".
"Ik ben geschokt door de berichten over militaire invallen in het Al Shifaziekenhuis in Gaza", schreef VN-chef voor humanitaire zaken Martin Griffiths op X. Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus was het daarmee eens en berichtte dat de WHO "opnieuw het contact is kwijtgeraakt met het gezondheidspersoneel in het ziekenhuis. We maken ons grote zorgen om hun veiligheid en die van hun patiënten", aldus Tedros.
De Verenigde Naties schatten dat zich zeker 2300 mensen, bestaande uit patiënten, personeel en ontheemde burgers, in het ziekenhuis bevinden en mogelijk niet kunnen ontkomen door de hevige gevechten. In de nacht van dinsdag op woensdag viel het Israëlische leger het grootste ziekenhuis van de Gazastrook binnen, naar eigen zeggen om een gerichte operatie uit te voeren tegen Hamas.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense parlementsvoorzitter Roeslan Stefantsjoek heeft herhaald dat Oekraïne een "rode lijn" trekt bij het formeel opgeven van bezet gebied, het inperken van het leger en restricties op bondgenootschappen. Hij zei ook dat lidmaatschap van de Europese Unie en de NAVO onderdeel moet zijn van een toekomstig vredesplan.
11 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De hoogste aanklager van Spanje, Álvaro García Ortiz, heeft besloten af te treden. Hij werd vorige week door het hooggerechtshof schuldig bevonden aan het lekken van vertrouwelijke informatie, een nieuwe tegenslag voor de linkse minderheidsregering van premier Pedro Sánchez.
18 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije heeft steun uitgesproken voor het 28-puntenplan voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. "Ons standpunt is duidelijk: elke Europese politicus heeft de plicht om dit plan volledig en onvoorwaardelijk te steunen, aangezien dit de rationele en humane keuze is", schreef minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius is maandagochtend heropend na twee sluitingen wegens incidenten met ballonnen. Litouwen zegt dat Belarus de verstoringen heeft veroorzaakt met weerballonnen die smokkelwaar, zoals sigaretten, vervoerden en spreekt van een "hybride aanval".
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse acteur Udo Kier is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn partner bevestigd aan vakblad Variety. Kier speelde de afgelopen zes decennia in meer dan tweehonderd films en series.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De driedaagse staking in België heeft gevolgen voor reizigers die naar of in België reizen. Maandag zou alleen het spoorwegpersoneel staken, maar medewerkers van bussen, metro en trams sloten zich ook aan. Daardoor rijden er niet alleen minder treinen, maar ook minder bussen, metro's en trams.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever en zijn vicepremiers zijn het na een marathonoverleg eens geworden over de begroting. Ze overlegden ongeveer twintig uur.
3 uur geleden