Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties openen Giro555 voor slachtoffers Midden-Oosten

Hulporganisaties openen Giro555 voor slachtoffers Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Samenwerkende hulporganisaties openen Giro555 voor "alle slachtoffers van het escalerende geweld in het Midden-Oosten", zo wordt gemeld in een persbericht. Volgens de organisaties hebben honderdduizenden mensen in Libanon, Gaza, de Westelijke Jordaanoever, Israël en Syrië dringend humanitaire hulp nodig om te overleven.

Op woensdag 16 oktober is er een Nationale Actiedag voor de slachtoffers in het Midden-Oosten. De uitzending is vanuit het Mediamuseum Beeld & Geluid, waar de radio- en televisiezenders van NPO, RTL en Talpa Network aan meewerken. Ook DPG Media en Mediahuis ondersteunen de actie.

"Het leed van de mensen die getroffen zijn door dit geweld is onbeschrijfelijk", zegt Harm Goossens, actievoorzitter van Giro555. "Collega's ter plaatse vertellen ons hoe groot de ellende en het verdriet is. Mensen weten niet meer waar ze nog veilig zijn. Ambulances rijden continu af en aan, ziekenhuizen zitten overvol en mensen ontvluchten het geweld - vaak meerdere keren - halsoverkop."

Meer hulp bieden

De hulporganisaties achter Giro555 bieden al ruim een jaar hulp in Gaza en Israël, zo wordt gesteld. De organisaties achter het gironummer zijn CARE Nederland, Cordaid, Kerk in Actie, het Nederlandse Rode Kruis, Oxfam Novib, Plan International, Stichting Vluchteling, Terre des Hommes, UNICEF Nederland en World Vision.

"Met de opbrengsten van de Nationale Actie kunnen de organisaties meer hulp bieden, zoals het geven van schoon drinkwater, wc's, medische zorg, medicijnen, toiletspullen, hulp bij traumaverwerking en tijdelijk onderdak voor mensen op de vlucht. Maar ook extra bescherming voor kinderen en kwetsbare mensen op de vlucht", aldus de organisaties in het persbericht.

De hulpactie is voor alle slachtoffers in het Midden-Oosten. Goossens: "Ongeacht waar deze mensen vandaan komen, zij hebben onze ondersteuning keihard nodig om simpelweg te overleven. Laten we hen samen helpen. De hulporganisaties achter Giro555 willen hulp bieden aan iedereen die hulp nodig heeft door het conflict, ongeacht waar mensen vandaan komen, wat hun achtergrond of politieke voorkeur is. Giro555 is altijd politiek neutraal. De enige kant die wij kiezen is die van de slachtoffers, de mensen die onze hulp keihard nodig hebben."

Meer uit Binnenland

Steun voor Nederlands voorstel voor EU-onderzoek naar Israël

BRUSSEL (ANP) - Er is voldoende steun voor het verzoek van minister Caspar Veldamp (Buitenlandse Zaken) tot EU-onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël. EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft besloten het onderzoek uit te voeren.

7 minuten geleden
Burgemeester Delfzijl over vermissing: tussen hoop en vrees

DELFZIJL (ANP) - "We hopen op een goede afloop, maar we bevinden ons tussen hoop en vrees", verwoordde burgemeester Ben Visser de gevoelens in Delfzijl over de vermissing van Jeffrey (10) en Emma (8). In navolging van de oproep van de familie van de kinderen bij het gemeentehuis vroeg ook hij te blijven zoeken naar de kinderen, die zaterdagmiddag werden meegenomen door hun vader.

15 minuten geleden
NAVO wil dat Nederland 16 tot 19 miljard meer in defensie steekt

DEN HAAG (ANP) - De NAVO vraagt Nederland om minstens 16 tot 19 miljard euro extra in defensie te steken. Nederland komt dan uit op 3,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), schrijft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) aan de Tweede Kamer. De forse verhoging is volgens het bondgenootschap nodig om de verdediging van de alliantie op peil te houden. Het is nog wel aan het kabinet om over het verzoek te beslissen.

21 minuten geleden
Ook Duitse politie vraagt om informatie over vermiste kinderen

LEER (ANP) - De Duitse politie vraagt mensen die in de buurt van de grens met Groningen wonen om ook uit te kijken naar de vermiste kinderen Jeffrey (10) en Emma (8). Mogelijk zijn ze door hun vader meegenomen richting Duitsland, meldt de politie van de plaatsen Leer en Emden dinsdag.

31 minuten geleden
Amnesty: nieuw voorstel verzwakt toegang tot asiel in Europa

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuw voorstel van de Europese Commissie voor versoepeling van het terugkeerbeleid voor asielzoekers, zal leiden tot verdere verzwakking van de toegang tot asiel in Europa. Dat denkt Amnesty International. De Commissie wil het makkelijker maken voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd.

32 minuten geleden
Steun wet over motorclubverbod onzeker in senaat, BBB twijfelt

DEN HAAG (ANP) - Het wetsvoorstel dat de minister de bevoegdheid geeft om organisaties als criminele motorclubs te verbieden, is niet verzekerd van steun in de Eerste Kamer. PvdA was een van de initiatiefnemers van het voorstel, maar heeft zich in de gezamenlijke fractie met GroenLinks tegen het plan gekeerd. De grootste senaatsfractie BBB uitte tijdens het debat over het plan grote twijfels over nut en noodzaak.

52 minuten geleden
Familie vermiste Jeffrey en Emma: blijf alsjeblieft zoeken

DELFZIJL (ANP) - De familie van de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8) is ten einde raad, zo heeft de halfbroer van de kinderen dinsdag gemeld. "We missen hen zo. Het enige wat ik kan vragen: blijf alsjeblieft zoeken, geef niet op."

59 minuten geleden