Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties klaar voor extra hulp Gaza, toegang onzeker

Hulporganisaties klaar voor extra hulp Gaza, toegang onzeker

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties staan klaar om extra hulp te leveren in Gaza, maar de toegang tot de zwaar getroffen Gazastrook blijft onzeker. Dat meldt Giro555, een samenwerkingsverband van organisaties als het Rode Kruis en Oxfam Novib, die tot dusver 25 miljoen euro ophaalde voor het Midden-Oosten. Op de eerste dag van het akkoord tussen Hamas en Israël gingen ruim zeshonderd trucks met hulpgoederen Gaza in, maar volgens een woordvoerder van Giro555 valt nog maar te bezien of dat zo blijft.

In het tijdelijke bestand is afgesproken dat er zeshonderd vrachtwagens per dag de Gazastrook in zouden mogen. Deze zijn gevuld met spullen die nu het hardst nodig zijn, zoals eten, vaccinaties en brandstof voor bijvoorbeeld medische apparatuur en kachels. Volgens de woordvoerder zijn de noden dusdanig hoog dat er "veel meer" trucks nodig zijn om alle monden te voeden en mensen medische hulp te bieden.

Onderdeel van het akkoord is dat zieke en gewonde mensen uit Gaza mogen voor een behandeling, maar het is onbekend voor hoeveel mensen dit geldt en wanneer zij de Gazastrook kunnen verlaten, aldus de woordvoerder. Volgens haar is het "heel belangrijk" dat dit snel en op grote schaal gebeurt, omdat ziekenhuizen in de Gazastrook soms niet in staat zijn om levens te redden.

Aflossen

De woordvoerder vertelt dat het ook belangrijk is hulpverleners af te lossen. "Zij hebben non-stop gewerkt en zijn uitgeput". Het bestand vermeldt hier echter niets over, daarom dringen de hulporganisaties aan op toegang voor meer hulpverleners in de Gazastrook.

Ook moet de infrastructuur in Gaza snel verbeteren. Volgens haar maken hulpverleners de eerste wegen al vrij. Daarnaast zoeken ze naar de vermoedelijk nog vele doden onder het puin. Verder delen ze dekens, winterkleding en slaapzakken uit, want mensen slapen vaak buiten of in een "provisorische tent" en soms zelfs op de koude grond, aldus de woordvoerder.

Save the Children richt zich de eerste week vooral op het verspreiden van voedsel, water en medicijnen. Daarna gaat de organisatie helpen bij de wederopbouw van het onderwijssysteem en het bieden van psychologische eerste hulp. "Voor kinderen die onderweg naar 'huis' gaan, komen er mobiele speel- en leermogelijkheden. We hebben voorraden recreatiepakketten voor kinderen met puzzels, schrijfgerei, kleur- en verhalenboeken. Ook kennis over niet ontplofte munitie en mijnen zal onderdeel zijn van de leerstof", zegt directeur Pim Kraan.

Meer uit Binnenland

Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

17 minuten geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

19 minuten geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

1 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

2 uur geleden
Voorlopig geen boete voor Fletcher om asielopvang in hotel Epe

EPE (ANP) - Hotelketen Fletcher hoeft voorlopig niet te vrezen voor een dwangsom van de gemeente Epe omdat na de afgesproken deadline nog asielzoekers in het hotel aan de Dellenweg worden opgevangen. De gemeente had het hotel tot 26 mei gegeven om zich in te spannen samen met het COA de opvang te stoppen. Die deadline is niet gehaald, maar de gemeente deelt nog geen geldboete uit.

3 uur geleden
Vier jaar cel oud-medewerkster rechtbank voor verkopen gegevens

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft woensdag de 35-jarige Sana C. uit Woerden veroordeeld tot vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor het verkopen van informatie uit de systemen van de rechtbank in Amsterdam. Zij werkte daar tot aan haar arrestatie in maart vorig jaar. De rechtbank bevond de vrouw ook schuldig aan het afpersen van een man die zij kende van het gokken. C. was gokverslaafd.

3 uur geleden
Holocaustmuseum en ICC op programma bij staatsbezoek Steinmeier

DEN HAAG (ANP) - De Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier en zijn vrouw Elke Büdenbender gaan tijdens hun aanstaande staatsbezoek aan Nederland samen met het koningspaar onder meer langs bij het Nationaal Holocaustmuseum, het Internationaal Strafhof (ICC) en chipfabrikant ASML. De Rijksvoorlichtingsdienst maakte het volledige programma woensdag bekend. Het paar bezoekt Nederland van 9 tot en met 11 juni.

4 uur geleden