Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties: bootongeluk Griekenland was te voorkomen

Hulporganisaties: bootongeluk Griekenland was te voorkomen

ATHENE (ANP) - Het bootongeluk waarbij zeker 78 vluchtelingen om het leven zijn gekomen voor de kust van Griekenland was een te voorkomen tragedie, stellen verschillende hulporganisaties. Vluchtelingen afschrikken werkt volgens VluchtelingenWerk Nederland niet. "Europa is geen eiland midden in de oceaan. Voor elke route die met een migratiedeal wordt gesloten, zal elders weer een nieuwe route ontstaan."

Volgens VluchtelingenWerk "neemt het aantal verdrinkingen alleen maar toe" door het beleid dat gericht is op vluchtelingen tegenhouden in plaats van ze te helpen. De hulporganisatie stelt dat Europa moet investeren in het aanpakken van de oorzaken als conflict en armoede en opvang in de regio voldoende moet steunen.

Ook het Rode Kruis luidt de noodklok. "Het is hartverscheurend en simpelweg onacceptabel dat mensen die veiligheid en een toekomst zoeken, sterven aan de Europese grens." Volgens het Rode Kruis was het eerste kwartaal van dit jaar het dodelijkste ooit op de Middellandse Zee. "Elk leven dat verloren is gegaan, zou op ons collectieve geweten moeten drukken omdat we er niet in zijn geslaagd om veilige wegen te bieden."

De UNHCR, het vluchtelingenbureau van de Verenigde Naties, reageert geschokt. "Deze doden hadden voorkomen kunnen worden als er veilige routes waren voor mensen die geweld en onderdrukking ontvluchten", aldus de UNHCR. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn sinds 2014 bijna 27.000 vluchtelingen omgekomen op de Middellandse Zee.

Meer uit Buitenland

Hongarije herziet grondwet om president af te zetten

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse overheid wil de grondwet aanpassen om president Tamás Sulyok te kunnen afzetten. Dat zegt de onlangs verkozen premier Péter Magyar na een ontmoeting met de president, die zelf niet wil opstappen.

32 minuten geleden
BBC: Iraanse aanvallen op VS-bases omvangrijker dan beweerd

TEHERAN (ANP) - Iran heeft sinds het begin van de oorlog tegen de VS en Israël zeker twintig Amerikaanse militaire locaties beschadigd, blijkt uit satellietbeelden die de BBC heeft onderzocht. Dit suggereert dat de tegenaanvallen van Iran omvangrijker zijn geweest dan de Verenigde Staten tot nu toe hebben beweerd.

37 minuten geleden
Iran benadrukt belang bestand in Libanon voor deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.

1 uur geleden
Netanyahu geeft opdracht tot aanvallen Zuid-Beiroet

BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.

1 uur geleden
Man na twaalf uur uit grot in Italië bevrijd

GENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.

2 uur geleden
Frankrijk onderschept opnieuw schip 'uit Rusland'

PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.

2 uur geleden
VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

4 uur geleden