Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties: bootongeluk Griekenland was te voorkomen

Hulporganisaties: bootongeluk Griekenland was te voorkomen

ATHENE (ANP) - Het bootongeluk waarbij zeker 78 vluchtelingen om het leven zijn gekomen voor de kust van Griekenland was een te voorkomen tragedie, stellen verschillende hulporganisaties. Vluchtelingen afschrikken werkt volgens VluchtelingenWerk Nederland niet. "Europa is geen eiland midden in de oceaan. Voor elke route die met een migratiedeal wordt gesloten, zal elders weer een nieuwe route ontstaan."

Volgens VluchtelingenWerk "neemt het aantal verdrinkingen alleen maar toe" door het beleid dat gericht is op vluchtelingen tegenhouden in plaats van ze te helpen. De hulporganisatie stelt dat Europa moet investeren in het aanpakken van de oorzaken als conflict en armoede en opvang in de regio voldoende moet steunen.

Ook het Rode Kruis luidt de noodklok. "Het is hartverscheurend en simpelweg onacceptabel dat mensen die veiligheid en een toekomst zoeken, sterven aan de Europese grens." Volgens het Rode Kruis was het eerste kwartaal van dit jaar het dodelijkste ooit op de Middellandse Zee. "Elk leven dat verloren is gegaan, zou op ons collectieve geweten moeten drukken omdat we er niet in zijn geslaagd om veilige wegen te bieden."

De UNHCR, het vluchtelingenbureau van de Verenigde Naties, reageert geschokt. "Deze doden hadden voorkomen kunnen worden als er veilige routes waren voor mensen die geweld en onderdrukking ontvluchten", aldus de UNHCR. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie zijn sinds 2014 bijna 27.000 vluchtelingen omgekomen op de Middellandse Zee.

Meer uit Buitenland

Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

33 minuten geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

2 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

5 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

5 uur geleden
Von der Leyen spreekt met Trump na aanval op mediagala

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."

6 uur geleden
Rusland bedankt Noord-Korea voor 'bevrijding van Koersk'

PYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.

6 uur geleden
Rutte veroordeelt schietincident op Correspondents' Dinner

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."

7 uur geleden