Hulporganisaties bezorgd over gevolgen bombardementen in Jemen
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties Save the Children en Oxfam Novib maken zich zorgen over de gevolgen van de bombardementen in Jemen voor de bevolking. In de nacht van donderdag op vrijdag bombardeerden Amerikanen en Britten verschillende Houthi-doelen in Jemen als reactie op de aanvallen op schepen in de Rode Zee door rebellen uit het Midden-Oosterse land.
De bombardementen kunnen "desastreuze gevolgen" hebben voor de hulpverlening in het land, laat een woordvoerster van Save the Children weten. Momenteel is 80 procent van de bevolking in Jemen, onder wie 11 miljoen kinderen, al afhankelijk van internationale hulp.
Het is volgens de woordvoerster nog te vroeg om duidelijk te zeggen welke consequenties de bombardementen hebben. Wel somt zij op dat de al verslechterde economie verder kan verslechteren, hulp mogelijk lastiger het land in kan en Amerikaans geld voor hulp stop kan worden gezet, waarmee mogelijk ook donaties uit andere landen verloren gaan. Ook bestaat volgens de woordvoerster de mogelijkheid dat de Houthi's op de lijst van terroristische organisaties worden gezet, en dat zou het werk van Save The Children "moeilijker" maken.
Ook Oxfam Novib maakt zich "grote zorgen" over de effecten van de aanval op de humanitaire situatie in Jemen. De impact van de bombardementen moet volgens een woordvoerder nog blijken, maar het is volgens hem "een teken" dat het conflict weer aan het escaleren is, en dat heeft "mogelijk grote consequenties".
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veehouders binnen een kilometer van overbelaste natuurgebieden krijgen met voorrang subsidie als ze willen stoppen. Voor hen geldt 'first come, first serve', staat in de uitkoopregeling die demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maandag heeft gepubliceerd voor reacties. Andere veehouders komen later in aanmerking als er nog geld is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet steunt de demonstranten in Iran. "Het regime in Iran slaat met keiharde hand elke vorm van protest neer. Met vele doden tot gevolg. De moedige mannen en vrouwen op de straten van Iraanse steden verdienen onze steun", twitterde premier Dick Schoof maandag.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.
2 uur geleden