Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisaties bezorgd over gevolgen bombardementen in Jemen

Hulporganisaties bezorgd over gevolgen bombardementen in Jemen

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties Save the Children en Oxfam Novib maken zich zorgen over de gevolgen van de bombardementen in Jemen voor de bevolking. In de nacht van donderdag op vrijdag bombardeerden Amerikanen en Britten verschillende Houthi-doelen in Jemen als reactie op de aanvallen op schepen in de Rode Zee door rebellen uit het Midden-Oosterse land.

De bombardementen kunnen "desastreuze gevolgen" hebben voor de hulpverlening in het land, laat een woordvoerster van Save the Children weten. Momenteel is 80 procent van de bevolking in Jemen, onder wie 11 miljoen kinderen, al afhankelijk van internationale hulp.

Het is volgens de woordvoerster nog te vroeg om duidelijk te zeggen welke consequenties de bombardementen hebben. Wel somt zij op dat de al verslechterde economie verder kan verslechteren, hulp mogelijk lastiger het land in kan en Amerikaans geld voor hulp stop kan worden gezet, waarmee mogelijk ook donaties uit andere landen verloren gaan. Ook bestaat volgens de woordvoerster de mogelijkheid dat de Houthi's op de lijst van terroristische organisaties worden gezet, en dat zou het werk van Save The Children "moeilijker" maken.

Ook Oxfam Novib maakt zich "grote zorgen" over de effecten van de aanval op de humanitaire situatie in Jemen. De impact van de bombardementen moet volgens een woordvoerder nog blijken, maar het is volgens hem "een teken" dat het conflict weer aan het escaleren is, en dat heeft "mogelijk grote consequenties".

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

5 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

8 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

8 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

9 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

9 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

9 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

9 uur geleden