Hulporganisaties bezorgd over gevolgen bombardementen in Jemen
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties Save the Children en Oxfam Novib maken zich zorgen over de gevolgen van de bombardementen in Jemen voor de bevolking. In de nacht van donderdag op vrijdag bombardeerden Amerikanen en Britten verschillende Houthi-doelen in Jemen als reactie op de aanvallen op schepen in de Rode Zee door rebellen uit het Midden-Oosterse land.
De bombardementen kunnen "desastreuze gevolgen" hebben voor de hulpverlening in het land, laat een woordvoerster van Save the Children weten. Momenteel is 80 procent van de bevolking in Jemen, onder wie 11 miljoen kinderen, al afhankelijk van internationale hulp.
Het is volgens de woordvoerster nog te vroeg om duidelijk te zeggen welke consequenties de bombardementen hebben. Wel somt zij op dat de al verslechterde economie verder kan verslechteren, hulp mogelijk lastiger het land in kan en Amerikaans geld voor hulp stop kan worden gezet, waarmee mogelijk ook donaties uit andere landen verloren gaan. Ook bestaat volgens de woordvoerster de mogelijkheid dat de Houthi's op de lijst van terroristische organisaties worden gezet, en dat zou het werk van Save The Children "moeilijker" maken.
Ook Oxfam Novib maakt zich "grote zorgen" over de effecten van de aanval op de humanitaire situatie in Jemen. De impact van de bombardementen moet volgens een woordvoerder nog blijken, maar het is volgens hem "een teken" dat het conflict weer aan het escaleren is, en dat heeft "mogelijk grote consequenties".
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
12 uur geleden