Hulporganisaties bezorgd over gevolgen bombardementen in Jemen
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties Save the Children en Oxfam Novib maken zich zorgen over de gevolgen van de bombardementen in Jemen voor de bevolking. In de nacht van donderdag op vrijdag bombardeerden Amerikanen en Britten verschillende Houthi-doelen in Jemen als reactie op de aanvallen op schepen in de Rode Zee door rebellen uit het Midden-Oosterse land.
De bombardementen kunnen "desastreuze gevolgen" hebben voor de hulpverlening in het land, laat een woordvoerster van Save the Children weten. Momenteel is 80 procent van de bevolking in Jemen, onder wie 11 miljoen kinderen, al afhankelijk van internationale hulp.
Het is volgens de woordvoerster nog te vroeg om duidelijk te zeggen welke consequenties de bombardementen hebben. Wel somt zij op dat de al verslechterde economie verder kan verslechteren, hulp mogelijk lastiger het land in kan en Amerikaans geld voor hulp stop kan worden gezet, waarmee mogelijk ook donaties uit andere landen verloren gaan. Ook bestaat volgens de woordvoerster de mogelijkheid dat de Houthi's op de lijst van terroristische organisaties worden gezet, en dat zou het werk van Save The Children "moeilijker" maken.
Ook Oxfam Novib maakt zich "grote zorgen" over de effecten van de aanval op de humanitaire situatie in Jemen. De impact van de bombardementen moet volgens een woordvoerder nog blijken, maar het is volgens hem "een teken" dat het conflict weer aan het escaleren is, en dat heeft "mogelijk grote consequenties".
Meer uit Binnenland
NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.
5 uur geledenLEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
16 uur geleden