Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulporganisatie meldt bloedbad door militair regime Myanmar

Hulporganisatie meldt bloedbad door militair regime Myanmar

LONDEN/YANGON (ANP/AFP) - De internationale hulporganisatie voor kinderen Save the Children meldt een bloedbad na een aanval van het leger in het Zuidoost-Aziatische Myanmar. Daarbij zouden zeker 38 personen om het leven zijn gekomen, onder wie vrouwen en kinderen. Soldaten hebben naar verluidt mensen uit hun auto's gehaald, sommigen gearresteerd, anderen vermoord en hun lichamen verbrand, aldus de organisatie.

Ook in voertuigen zijn verkoolde lichamen aangetroffen, zou blijken uit beelden op sociale media. Volgens tegenstanders van de militaire junta in Myanmar gaat het om zeker 27 lijken. Volgens een getuige zijn sommige lichamen zo verbrand dat het precieze aantal niet is vast te stellen. Het regime wil alleen bevestigen dat er doden zijn gevallen toen militairen zeven "verdachte" voertuigen wilden stoppen.

Save the Children meldt verder dat ook twee medewerkers spoorloos zijn na de aanval vrijdag in de regio Kayah in het oosten van Myanmar. Ze waren voor vakantie op weg naar huis, maar raakten betrokken bij het incident en gelden sindsdien als vermist. Hun voertuig werd aangevallen en is uitgebrand. Save the Children veroordeelt de aanval als een schending van het internationaal humanitair recht.

Save the Children werkt sinds 1995 in Myanmar. Een deel van de activiteiten is na het bloedbad onderbroken.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

45 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

2 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

5 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

6 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

6 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

6 uur geleden