Hulporganisatie IFRC wil 105 miljoen euro inzamelen voor Marokko
GENÈVE (ANP/RTR) - De Internationale Federatie van Rode Kruis- en Rode Halve Maanverenigingen (IFRC) roept op tot de inzameling van omgerekend bijna 105 miljoen euro voor noodhulp aan Marokko. Dat land is afgelopen week getroffen door een verwoestende aardbeving waarbij zeker 2862 doden vielen.
Met dit geld kunnen mensen in het getroffen gebied worden voorzien van onder meer water, onderdak en sanitair. "We moeten ervoor zorgen dat we een tweede golf van rampen voorkomen", aldus IFRC-directeur Caroline Holt. In Nederland is zaterdagmiddag het gironummer 6868 geopend voor donaties.
Reddingswerkers zoeken nog altijd tussen het puin van ingestorte gebouwen naar slachtoffers. Ook wordt noodhulp geleverd, maar dat lijkt nog niet alle gebieden te hebben bereikt. Het epicentrum van de beving lag bij plaats Ighil in het Atlasgebergte, op ruim 70 kilometer van de stad Marrakech. In meerdere afgelegen dorpen zeggen inwoners dat ze nog geen hulp hebben ontvangen.
De beving vond vrijdag om 23.11 uur (lokale tijd) plaats en na drie dagen neemt de kans op het vinden van overlevenden flink af. Het is niet duidelijk hoeveel vermisten er zijn. De Verenigde Naties schat dat in totaal 300.000 mensen zijn getroffen door het natuurgeweld. De aardbeving van vrijdag was de dodelijkste in Marokko sinds 1960. Toen vielen in de havenstad Agadir meer dan 12.000 doden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
4 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
3 uur geleden