Hulporganisatie: acute evacuatie van Afghanen van levensbelang
DEN HAAG (ANP) - De situatie in Afghanistan is levensgevaarlijk voor Afghanen die voor Nederlandse militaire missies werken of gewerkt hebben, zegt een woordvoerder van hulporganisatie Cordaid. Nederland doet volgens hem veel te weinig om deze mensen het land uit te helpen.
"Canada heeft al heel veel Afghanen die voor de Canadese missie hebben gewerkt tijdelijk opgevangen, het gaat om mensenrechtenactivisten, mensen uit de LHBTI-gemeenschap, journalisten en advocaten. Zij worden allemaal gezien als een verlengstuk van de internationale aanwezigheid. De VS hebben ook een dergelijk programma opgezet, voor duizenden mensen. Nederland schiet tot nu toe tekort. Ons land heeft nog niemand het land uit geholpen, behalve dat tolken nu op korte termijn terug worden gehaald", aldus de zegsman.
Volgens de woordvoerder is het nog steeds mogelijk om mensen met militaire vliegtuigen Afghanistan uit te krijgen. "Er staan een aantal vliegtuigen in Dubai klaar voor dit soort evacuaties. Commerciële vluchten is een heel lastig verhaal, daar zijn we nu te laat voor."
Cordaid roept het kabinet op om acuut over te gaan tot de evacuatie van de betreffende Afghanen. Volgens de hulporganisatie is inmiddels 90 procent van Afghanistan in handen van de Taliban. Zij dreigen deze Afghanen te executeren, omdat ze banden hebben met Nederland.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Boxmeer en Venray is in de vroege ochtend van donderdag volledig hervat. Dat maakte Arriva bekend.
1 uur geledenVENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.
8 uur geledenVENRAY (ANP) - Premier Rob Jetten heeft woensdag een bezoek gebracht aan Venray. "Bedankt aan iedereen die hier de afgelopen dagen heel hard heeft staan zwoegen en werken", zei hij.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland heeft woensdag een prijs gekregen tijdens de WorldPride in Amsterdam, een internationaal evenement voor lhbtqia'ers. COC ontving een International Pride Award, als "voorvechter van gelijkheid" voor queer personen. De award wordt toegekend door VN-organisatie UNDP en lhbti-organisatie ILGA World.
11 uur geledenWASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.
12 uur geledenWASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.
13 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.
13 uur geleden