Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulpkonvooi Artsen zonder Grenzen bereikt Syrisch rebellengebied

Hulpkonvooi Artsen zonder Grenzen bereikt Syrisch rebellengebied

DAMASCUS (ANP) - Een hulpkonvooi van Artsen zonder Grenzen met veertien vrachtwagens heeft het noordwesten van Syrië bereikt, via de grens met Turkije. Hulp na de aardbevingen van 6 februari komt in het door rebellen gecontroleerde gebied stroef op gang.

Artsen zonder Grenzen kan nu bijna 1300 tenten en een gelijk aantal 'winterkits' uitdelen aan gezinnen in kampen voor ontheemden. Het aantal mensen in die kampen is sterk toegenomen sinds de aardbevingen, zegt de organisatie. Volgens de Verenigde Naties verblijven op deze opvanglocaties zo'n 1,8 miljoen ontheemden.

Eerder deze week wisten de VN al zeker 178 vrachtwagens met hulpgoederen in het noordwesten van Syrië te krijgen. Voor de aardbeving staken dagelijks trucks vanuit Turkije de Syrische grens over om de ontheemden in het gebied van humanitaire hulp te voorzien. Met de aardbevingen kwam die hulp tijdelijk helemaal tot stilstand.

Meer uit Buitenland

Aardbeving voor de noordoostkust van Taiwan

TAIPEI/YILAN (ANP/AFP/RTR) - Ruim 30 kilometer voor de noordoostkust van Taiwan heeft zich op een diepte van 73 kilometer een aardbeving voorgedaan met een kracht van tussen de 6.6 en 7.0, aldus de plaatselijke autoriteiten en meteorologische instellingen. Het epicentrum was onder de zeebodem ten oosten van de kustplaats Yilan, die niet ver van de hoofdstad Taipei ligt.

56 minuten geleden
Nigeria: aanvallen VS raakten IS, maar ook andere groepen

ABUJA (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen in Nigeria zijn in de nacht van donderdag op vrijdag niet alleen strijders van Islamitische Staat (IS) getroffen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump verkondigde. Volgens een woordvoerder van de Nigeriaanse president zijn ook kleinere groepen geraakt.

1 uur geleden
Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

6 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

7 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

8 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

10 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

10 uur geleden