Hulpkonvooi Artsen zonder Grenzen bereikt Syrisch rebellengebied
DAMASCUS (ANP) - Een hulpkonvooi van Artsen zonder Grenzen met veertien vrachtwagens heeft het noordwesten van Syrië bereikt, via de grens met Turkije. Hulp na de aardbevingen van 6 februari komt in het door rebellen gecontroleerde gebied stroef op gang.
Artsen zonder Grenzen kan nu bijna 1300 tenten en een gelijk aantal 'winterkits' uitdelen aan gezinnen in kampen voor ontheemden. Het aantal mensen in die kampen is sterk toegenomen sinds de aardbevingen, zegt de organisatie. Volgens de Verenigde Naties verblijven op deze opvanglocaties zo'n 1,8 miljoen ontheemden.
Eerder deze week wisten de VN al zeker 178 vrachtwagens met hulpgoederen in het noordwesten van Syrië te krijgen. Voor de aardbeving staken dagelijks trucks vanuit Turkije de Syrische grens over om de ontheemden in het gebied van humanitaire hulp te voorzien. Met de aardbevingen kwam die hulp tijdelijk helemaal tot stilstand.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
14 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
41 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
51 minuten geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
2 uur geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.
2 uur geleden