Hulpkonvooi Artsen zonder Grenzen bereikt Syrisch rebellengebied
DAMASCUS (ANP) - Een hulpkonvooi van Artsen zonder Grenzen met veertien vrachtwagens heeft het noordwesten van Syrië bereikt, via de grens met Turkije. Hulp na de aardbevingen van 6 februari komt in het door rebellen gecontroleerde gebied stroef op gang.
Artsen zonder Grenzen kan nu bijna 1300 tenten en een gelijk aantal 'winterkits' uitdelen aan gezinnen in kampen voor ontheemden. Het aantal mensen in die kampen is sterk toegenomen sinds de aardbevingen, zegt de organisatie. Volgens de Verenigde Naties verblijven op deze opvanglocaties zo'n 1,8 miljoen ontheemden.
Eerder deze week wisten de VN al zeker 178 vrachtwagens met hulpgoederen in het noordwesten van Syrië te krijgen. Voor de aardbeving staken dagelijks trucks vanuit Turkije de Syrische grens over om de ontheemden in het gebied van humanitaire hulp te voorzien. Met de aardbevingen kwam die hulp tijdelijk helemaal tot stilstand.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
3 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
5 uur geleden