Hulpgoederen gaan Gaza binnen via grensovergang Kerem Shalom
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - Trucks met hulpgoederen zijn zondagochtend de Gazastrook binnengegaan via grensovergang Kerem Shalom. Een Egyptische televisiezender bericht dat zo'n tweehonderd vrachtwagens naar die grenspost worden gereden.
De aanvoer van hulpgoederen via Kerem Shalom is belangrijk omdat een andere belangrijke aanvoerroute al weken is gesloten. Dat is de grensovergang bij Rafah, die de zuidelijke stad in de Gazastrook verbindt met Egypte. Israël heeft de controle overgenomen over de Palestijnse kant van die overgang.
De VS en Egypte spraken afgelopen week af Kerem Shalom voorlopig te gebruiken als alternatief voor Rafah. De grensovergang van Kerem Shalom verbindt Israël met het zuiden van de Gazastrook. De grenspost ligt ook in de buurt van de grens met Egypte.
Tijdelijke maatregel
Egypte heeft het gebruik van Kerem Shalom omschreven als een tijdelijke maatregel tot een nieuwe regeling is getroffen voor het gebruik van grensovergang Rafah. President Joe Biden zei ook achter pogingen te staan om die grenspost te heropenen op een manier "die acceptabel is voor zowel Egypte als Israël".
Het is onduidelijk hoeveel van de vrachtwagens met hulpgoederen de Gazastrook zondag al hebben bereikt. Het zou in elk geval gaan om vier trucks die brandstof vervoerden. Die zijn volgens Egyptische media onderweg zijn naar ziekenhuizen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
26 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
43 minuten geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
5 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
8 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
13 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
15 uur geleden