Hulpdiensten zoeken nog 'kleine tien' vermisten treinongeluk
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - Na het dodelijke treinongeluk vrijdag in het zuiden van Duitsland wordt volgens de hulpdiensten zaterdag nog gezocht naar "een kleine tien vermisten", melden Duitse media. Drie van de vier bevestigde doden zijn geborgen, één slachtoffer overleed op weg naar het ziekenhuis. Er raakten zeker veertig mensen gewond, van wie drie ernstig. Een onbekend aantal mensen ligt nog in het ziekenhuis.
De Beierse minister Joachim Hermann zei dat een deel van de vermisten mogelijk in het ziekenhuis ligt en nog niet is geïdentificeerd, maar hij sloot niet uit dat er nog lichamen onder gekantelde rijtuigen liggen.
Volgens een politiewoordvoerder zal in de loop van zaterdagochtend een zware bergingskraan, die tot 120 ton kan tillen, op de plaats van het ongeluk aankomen. Het bergen van de ontspoorde wagons gaat volgens de politie zeker nog een paar dagen duren.
Oorzaak onbekend
"Het is een onvoorstelbare gebeurtenis", zei de Beierse minister-president Markus Söder (CSU) tijdens een bezoek aan de plaats van het ongeval.
De dubbeldekstrein met ongeveer 140 passagiers ontspoorde iets na het middaguur ten noorden van de Beierse stad Garmisch-Partenkirchen, ten zuidwesten van München. Een deel van de wagons stortte van een helling.
De oorzaak is nog niet bekend. De minister van Verkeer van Beieren, Christian Bernreiter, zei dat hij uitgaat van een "technisch defect omdat er geen aanwijzingen zijn voor een andere oorzaak".
Bondskanselier Olaf Scholz sprak in een reactie van "schokkend nieuws" en "deprimerende beelden" vanuit Beieren.
Het treintraject tussen Garmisch-Partenkirchen en Oberau richting München kan mogelijk pas over twee weken weer volledig gebruikt worden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
6 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
8 uur geleden