Hulpdiensten zoeken nog 'kleine tien' vermisten treinongeluk
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - Na het dodelijke treinongeluk vrijdag in het zuiden van Duitsland wordt volgens de hulpdiensten zaterdag nog gezocht naar "een kleine tien vermisten", melden Duitse media. Drie van de vier bevestigde doden zijn geborgen, één slachtoffer overleed op weg naar het ziekenhuis. Er raakten zeker veertig mensen gewond, van wie drie ernstig. Een onbekend aantal mensen ligt nog in het ziekenhuis.
De Beierse minister Joachim Hermann zei dat een deel van de vermisten mogelijk in het ziekenhuis ligt en nog niet is geïdentificeerd, maar hij sloot niet uit dat er nog lichamen onder gekantelde rijtuigen liggen.
Volgens een politiewoordvoerder zal in de loop van zaterdagochtend een zware bergingskraan, die tot 120 ton kan tillen, op de plaats van het ongeluk aankomen. Het bergen van de ontspoorde wagons gaat volgens de politie zeker nog een paar dagen duren.
Oorzaak onbekend
"Het is een onvoorstelbare gebeurtenis", zei de Beierse minister-president Markus Söder (CSU) tijdens een bezoek aan de plaats van het ongeval.
De dubbeldekstrein met ongeveer 140 passagiers ontspoorde iets na het middaguur ten noorden van de Beierse stad Garmisch-Partenkirchen, ten zuidwesten van München. Een deel van de wagons stortte van een helling.
De oorzaak is nog niet bekend. De minister van Verkeer van Beieren, Christian Bernreiter, zei dat hij uitgaat van een "technisch defect omdat er geen aanwijzingen zijn voor een andere oorzaak".
Bondskanselier Olaf Scholz sprak in een reactie van "schokkend nieuws" en "deprimerende beelden" vanuit Beieren.
Het treintraject tussen Garmisch-Partenkirchen en Oberau richting München kan mogelijk pas over twee weken weer volledig gebruikt worden.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
1 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR) - De Costa Ricaanse president Rodrigo Chaves heeft opgeroepen om alle communisten van Noord- tot Zuid-Amerika te verdrijven. Hij zei de communistische regering in Cuba niet te erkennen en de Costa Ricaanse ambassade in Havana te sluiten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
5 uur geleden