Hulpdiensten bezig met bergen lichaam op bouwtoren Lochem
LOCHEM (ANP) - Hulpdiensten zijn in Lochem volop bezig met het bergen van het lichaam van een van de twee dodelijke slachtoffers van het brugongeluk in de Gelderse gemeente. Het lichaam van het andere slachtoffer is al geborgen, heeft een ANP-verslaggever ter plaatse gehoord.
Voor de bergingsoperatie is de hulp ingeroepen van een specialistisch team van de brandweer, het zogeheten Specialisme Technische Hulpverlening (STH). Daarvan zijn er vijf in Nederland. STH-teams zijn gespecialiseerd in onder meer operaties op grote hoogte of waarbij instortingsgevaar dreigt. Het STH-team dat in Lochem aan het werk is, heeft als standplaats Zwolle.
Ook helpt reddingsgroep USAR (Urban Search and Rescue) bij de bergingsactie. Dat team wordt ingezet als mensen ingesloten of bedolven zijn na een ramp of ongeval. Recent kwam USAR nog in actie na de explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam. Samen met USAR en STH is er nu een plan gemaakt hoe het lichaam van het slachtoffer in Lochem kan worden geborgen, meldt de veiligheidsregio.
Bij het ongeval raakte een deel van de brug in aanbouw los en viel. Hoe dat kon gebeuren, wordt nog onderzocht. Het lijkt erop dat een boog die door een kraan omhoog werd getakeld om onduidelijke redenen is losgeraakt. Twee mensen die daarnaast op een bouwtoren stonden van zo'n 50 meter hoog, kwamen om het leven. Het lichaam van een van hen bevindt zich nog op die toren.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
12 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
13 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
16 uur geleden