Hulpdiensten bezig met bergen lichaam op bouwtoren Lochem
LOCHEM (ANP) - Hulpdiensten zijn in Lochem volop bezig met het bergen van het lichaam van een van de twee dodelijke slachtoffers van het brugongeluk in de Gelderse gemeente. Het lichaam van het andere slachtoffer is al geborgen, heeft een ANP-verslaggever ter plaatse gehoord.
Voor de bergingsoperatie is de hulp ingeroepen van een specialistisch team van de brandweer, het zogeheten Specialisme Technische Hulpverlening (STH). Daarvan zijn er vijf in Nederland. STH-teams zijn gespecialiseerd in onder meer operaties op grote hoogte of waarbij instortingsgevaar dreigt. Het STH-team dat in Lochem aan het werk is, heeft als standplaats Zwolle.
Ook helpt reddingsgroep USAR (Urban Search and Rescue) bij de bergingsactie. Dat team wordt ingezet als mensen ingesloten of bedolven zijn na een ramp of ongeval. Recent kwam USAR nog in actie na de explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam. Samen met USAR en STH is er nu een plan gemaakt hoe het lichaam van het slachtoffer in Lochem kan worden geborgen, meldt de veiligheidsregio.
Bij het ongeval raakte een deel van de brug in aanbouw los en viel. Hoe dat kon gebeuren, wordt nog onderzocht. Het lijkt erop dat een boog die door een kraan omhoog werd getakeld om onduidelijke redenen is losgeraakt. Twee mensen die daarnaast op een bouwtoren stonden van zo'n 50 meter hoog, kwamen om het leven. Het lichaam van een van hen bevindt zich nog op die toren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zorgt het noodweer voor veel wateroverlast. De veiligheidsregio vraagt mensen de hulpdiensten alleen nog te bellen bij direct gevaar, om zo de meldkamer niet te overbelasten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.
8 uur geledenSCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.
9 uur geleden