Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulp van militairen aan de GGD'en stopt per 1 maart

Hulp van militairen aan de GGD'en stopt per 1 maart

DEN HAAG (ANP) - De hulp van Defensie aan de GGD'en stopt per 1 maart, zo laat een woordvoerder van het ministerie weten. Afgelopen maanden hielpen militairen de gezondheidsdiensten bij het vaccineren en testen op corona.

Momenteel helpen er nog "enkele tientallen" militairen op de testlocaties van de GGD. In totaal staan er nu nog 750 militairen op 'stand-by', wat wil zeggen dat ze hun gewone werk doen maar opgeroepen kunnen worden voor hulp als dat nodig is.

Eerder hielpen er ook militairen bij het vaccineren, vooral tijdens de piek van de boostercampagne. Op dit moment worden er geen militairen meer ingezet bij het vaccineren, aldus de woordvoerder van het ministerie.

2000 militairen

Op het hoogtepunt stonden er in totaal 2000 militairen stand-by. Dat werd in januari al teruggebracht tot het huidige aantal van 750. Per 1 maart verloopt de aanvraag van de GGD aan Defensie. De woordvoerder van het ministerie verwacht geen nieuwe aanvraag meer.

Het is nog steeds heel druk bij de GGD-teststraten, vanwege het hoge aantal mensen dat wil weten of ze een coronabesmetting hebben opgelopen. Eerder liet koepelorganisatie GGD GHOR Nederland al weten dat er nu vooral niet-militair personeel wordt ingezet bij het testen, dat komt van uitzendbureaus of met een vast contract. Ook is er een landelijke pool van oproepkrachten beschikbaar, zegt een woordvoerder.

Meer uit Gezond

De Hond noemt in verhoor veel coronamaatregelen 'onzin'

DEN HAAG (ANP) - Opiniepeiler Maurice de Hond blijft erbij dat veel van de coronamaatregelen "onzin" waren, omdat virologen zich vergisten in de manier waarop het virus zich verspreidde. In een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona haalde hij uit naar voormalig RIVM-baas Jaap van Dissel, die volgens hem in een eerder verhoor eveneens "onzin" verkondigde. De commissie wees hem erop dat Van Dissel zich daartegen niet kon verdedigen.

14 minuten geleden
Vaccinatietempo hing af van eenvoud strategie, zegt oud-RIVM'er

DEN HAAG (ANP) - Om tempo te houden in de coronavaccinaties, was het zaak de operatie zo eenvoudig mogelijk te maken. Grote groepen voorrang geven hielp daar niet bij. Dat zei Jaap van Delden, destijds als programmadirecteur bij het RIVM verantwoordelijk voor de vaccinaties, in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden
Oud-topambtenaar: avondklok kwam op tafel door studentenhuizen

DEN HAAG (ANP) - De avondklok kwam in september 2020 voor het eerst op tafel omdat de coronaregels in veel studentenhuizen niet werden nageleefd en dat lastig te handhaven was. Dat zei Hanneke Schipper-Spanninga tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Zij was destijds directeur Constitutionele Zaken en Wetgeving bij het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties.

4 dagen geleden
Oud-topambtenaar: logisch dat OMT-adviezen leidend waren

DEN HAAG (ANP) - Hanneke Schipper-Spanninga vindt het logisch dat de OMT-adviezen zwaar wogen bij het coronabeleid, omdat het om de volksgezondheid ging. Dat zei de voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

5 dagen geleden
Oud-topambtenaar: kabinet moest dealen met botsende grondrechten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moest tijdens corona dealen met verschillende grondrechten bij het maken van beleid. Dat zei voormalig hoge ambtenaar bij Binnenlandse Zaken, Hanneke Schipper-Spanninga, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

5 dagen geleden
Artsen ervaren druk door toenemende normalisering van euthanasie

DEN HAAG (ANP) - Artsen ervaren steeds meer druk van patiënten en hun naasten doordat euthanasie steeds vaker als een normale manier van sterven wordt gezien. Dat komt naar voren uit een rapport over de oorzaken van de stijging in euthanasiemeldingen. Volgens de onderzoekers hebben patiënten er steeds meer moeite mee als een arts een verzoek om euthanasie afwijst. Juist dat kan ertoe leiden dat artsen terughoudender worden met het uitvoeren van euthanasie.

5 dagen geleden
Proef met twee mogelijke ebola-behandelingen van start in Congo

BUNIA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo is begonnen met een proef van twee mogelijke behandelingen tegen de Bundibugyo-variant van het Ebolavirus, heeft de Wereldgezondheidsorganisatie bekendgemaakt.

5 dagen geleden