Hulp van 2000 buitenlandse militairen en agenten voor Spelen
PARIJS (ANP/BELGA) - Ongeveer 2000 buitenlandse militairen en politieagenten worden ingezet als versterking voor de beveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Dat zei de Franse minister van de Strijdkrachten Sébastien Lecornu vrijdag tegen de zender LCI. De versterking heeft betrekking op "specifieke functies", zoals hondenbegeleiders en patrouilles te paard, aldus de minister.
Polen kondigde eind maart aan dat het militaire en politieversterkingen zou sturen, zonder het aantal te specificeren, waaronder honden die opgeleid zijn om explosieven op te sporen en terrorisme te bestrijden.
Om de openingsceremonie op de Seine op 26 juli te beveiligen zijn alleen al 45.000 agenten en gendarmes gemobiliseerd in de regio van Parijs.
Tijdens de Spelen zullen er, volgens de laatste cijfers die openbaar zijn gemaakt, 18.000 Franse soldaten worden ingezet, onder wie 3000 luchtmachtmilitairen, naast de 35.000 gemobiliseerde politieagenten en rijkswachters.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
20 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
21 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden