Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hulp van 2000 buitenlandse militairen en agenten voor Spelen

Hulp van 2000 buitenlandse militairen en agenten voor Spelen

PARIJS (ANP/BELGA) - Ongeveer 2000 buitenlandse militairen en politieagenten worden ingezet als versterking voor de beveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Dat zei de Franse minister van de Strijdkrachten Sébastien Lecornu vrijdag tegen de zender LCI. De versterking heeft betrekking op "specifieke functies", zoals hondenbegeleiders en patrouilles te paard, aldus de minister.

Polen kondigde eind maart aan dat het militaire en politieversterkingen zou sturen, zonder het aantal te specificeren, waaronder honden die opgeleid zijn om explosieven op te sporen en terrorisme te bestrijden.

Om de openingsceremonie op de Seine op 26 juli te beveiligen zijn alleen al 45.000 agenten en gendarmes gemobiliseerd in de regio van Parijs.

Tijdens de Spelen zullen er, volgens de laatste cijfers die openbaar zijn gemaakt, 18.000 Franse soldaten worden ingezet, onder wie 3000 luchtmachtmilitairen, naast de 35.000 gemobiliseerde politieagenten en rijkswachters.

Meer uit Sport

Kans op marathon op natuurijs, maar nog veel onzekerheid

UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.

12 uur geleden
Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

1 dag geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

1 dag geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

2 dagen geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

2 dagen geleden