Hulp van 2000 buitenlandse militairen en agenten voor Spelen
PARIJS (ANP/BELGA) - Ongeveer 2000 buitenlandse militairen en politieagenten worden ingezet als versterking voor de beveiliging van de Olympische Spelen in Parijs deze zomer. Dat zei de Franse minister van de Strijdkrachten Sébastien Lecornu vrijdag tegen de zender LCI. De versterking heeft betrekking op "specifieke functies", zoals hondenbegeleiders en patrouilles te paard, aldus de minister.
Polen kondigde eind maart aan dat het militaire en politieversterkingen zou sturen, zonder het aantal te specificeren, waaronder honden die opgeleid zijn om explosieven op te sporen en terrorisme te bestrijden.
Om de openingsceremonie op de Seine op 26 juli te beveiligen zijn alleen al 45.000 agenten en gendarmes gemobiliseerd in de regio van Parijs.
Tijdens de Spelen zullen er, volgens de laatste cijfers die openbaar zijn gemaakt, 18.000 Franse soldaten worden ingezet, onder wie 3000 luchtmachtmilitairen, naast de 35.000 gemobiliseerde politieagenten en rijkswachters.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
2 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
20 uur geleden