Hülkenberg vervangt positief geteste Vettel in Grand Prix Bahrein
SAKHIR (ANP) - Formule 1-coureur Sebastian Vettel heeft enkele dagen voor de openingsrace van het seizoen positief getest op het coronavirus. De viervoudig wereldkampioen moet daarom de Grote Prijs van Bahrein overslaan. Zijn landgenoot Nico Hülkenberg vervangt Vettel bij de renstal Aston Martin.
De 34-jarige Hülkenberg, geboren vlakbij de Nederlandse grens in Emmerich, stapt vrijdag bij de vrije trainingen voor het eerst in de auto van Aston Martin. De Duitser had jarenlang een vaste plek in de Formule 1, maar kreeg voor 2020 geen stoeltje. Hülkenberg reed dat seizoen wel enkele races als invaller bij Racing Point, het team dat nu Aston Martin heeft. Hij bezorgde de renstal toen 10 punten voor het WK. Vorig jaar werd Hülkenberg officieel als reservecoureur vastgelegd door de Britse renstal.
Vettel is de tweede coureur die positief test in Bahrein. Vorige week overkwam dat Daniel Ricciardo. De Australiër van McLaren moest daardoor de drie testdagen op het circuit van Sakhir overslaan. Woensdag meldde McLaren dat Ricciardo "een serie negatieve testen" had afgelegd en dus vrijdag kan beginnen aan het eerste raceweekeinde van het seizoen. De Nederlander Nyck de Vries, reservecoureur bij Mercedes, was een van de mogelijke kandidaten om in te stappen bij McLaren als Ricciardo niet op tijd hersteld zou zijn.
Vettel (34) reed vorig seizoen 43 punten bij elkaar voor Aston Martin. Hij eindigde op de twaalfde plaats in het WK-klassement. Vettel vormt dit seizoen opnieuw het rijdersduo van Aston Martin met de Canadees Lance Stroll.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geleden