Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hülkenberg vervangt positief geteste Vettel in Grand Prix Bahrein

Hülkenberg vervangt positief geteste Vettel in Grand Prix Bahrein

SAKHIR (ANP) - Formule 1-coureur Sebastian Vettel heeft enkele dagen voor de openingsrace van het seizoen positief getest op het coronavirus. De viervoudig wereldkampioen moet daarom de Grote Prijs van Bahrein overslaan. Zijn landgenoot Nico Hülkenberg vervangt Vettel bij de renstal Aston Martin.

De 34-jarige Hülkenberg, geboren vlakbij de Nederlandse grens in Emmerich, stapt vrijdag bij de vrije trainingen voor het eerst in de auto van Aston Martin. De Duitser had jarenlang een vaste plek in de Formule 1, maar kreeg voor 2020 geen stoeltje. Hülkenberg reed dat seizoen wel enkele races als invaller bij Racing Point, het team dat nu Aston Martin heeft. Hij bezorgde de renstal toen 10 punten voor het WK. Vorig jaar werd Hülkenberg officieel als reservecoureur vastgelegd door de Britse renstal.

Vettel is de tweede coureur die positief test in Bahrein. Vorige week overkwam dat Daniel Ricciardo. De Australiër van McLaren moest daardoor de drie testdagen op het circuit van Sakhir overslaan. Woensdag meldde McLaren dat Ricciardo "een serie negatieve testen" had afgelegd en dus vrijdag kan beginnen aan het eerste raceweekeinde van het seizoen. De Nederlander Nyck de Vries, reservecoureur bij Mercedes, was een van de mogelijke kandidaten om in te stappen bij McLaren als Ricciardo niet op tijd hersteld zou zijn.

Vettel (34) reed vorig seizoen 43 punten bij elkaar voor Aston Martin. Hij eindigde op de twaalfde plaats in het WK-klassement. Vettel vormt dit seizoen opnieuw het rijdersduo van Aston Martin met de Canadees Lance Stroll.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

16 minuten geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

2 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

5 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

5 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

5 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

10 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

11 uur geleden