Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huldigingen tijdens Spelen 2024 in TeamNL Huis in plaats van HHH

Huldigingen tijdens Spelen 2024 in TeamNL Huis in plaats van HHH

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters worden volgend jaar tijdens de Olympische Spelen van Parijs niet gehuldigd in het Holland Heineken House. In plaats daarvan komt er een TeamNL Huis, dat volledig in handen van NOC*NSF en Sportcentrum Papendal.

"Met de eigen exploitatie hebben we nu de mogelijkheden om sporters en gasten in het TeamNL Huis warm welkom te heten en sport te laten beleven zoals we dat ook dagelijks doen op Papendal. Dat geeft ons veel mogelijkheden", aldus Jochem Schellens, de directeur van Papendal. Dagelijks zijn er 4500 mensen welkom in het TeamNL Huis.

Het wordt de eerste keer sinds de uitbraak van het coronavirus dat er een fysieke plek komt tijdens de Spelen waar de sporters en fans elkaar kunnen ontmoeten.

Centrale locatie

"Gelukkig kunnen we elkaar in Parijs bij de Olympische en Paralympische Spelen weer echt ontmoeten op een centrale locatie", aldus Marc van den Tweel, de algemeen directeur van NOC*NSF. "Het TeamNL Huis staat voor een inmiddels lange traditie, die we na de coronaperiode voluit voortzetten én nieuw leven inblazen met een prachtige invulling. Dan doen we in gezamenlijkheid met onze partners. We delen de liefde voor de sport en dezelfde oranje voordeur."

In het TeamNL Huis komen volgens NOC*NSF onder meer een restaurant, een expositieruimte en een studio voor Nederlandse media.

In gesprek

Het Holland Heineken House werd in 1992, tijdens de Spelen van Barcelona, voor het eerst gebruikt. Het concept groeide uit tot een begrip en alle grote sporters werden er de afgelopen decennia geëerd. Tijdens de afgelopen twee edities van de Spelen, in 2021 en in 2022 in Beijing, werd er vanwege het coronavirus afgezien van een ontmoetingsplaats.

NOC*NSF zegt nog met Heineken in gesprek te zijn om de horeca te verzorgen.

De Olympische Spelen van Parijs beginnen op vrijdag 26 juli 2024.

Meer uit Sport

Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

3 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

3 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

3 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

5 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

7 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

12 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

12 uur geleden