Huldigingen tijdens Spelen 2024 in TeamNL Huis in plaats van HHH
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse sporters worden volgend jaar tijdens de Olympische Spelen van Parijs niet gehuldigd in het Holland Heineken House. In plaats daarvan komt er een TeamNL Huis, dat volledig in handen van NOC*NSF en Sportcentrum Papendal.
"Met de eigen exploitatie hebben we nu de mogelijkheden om sporters en gasten in het TeamNL Huis warm welkom te heten en sport te laten beleven zoals we dat ook dagelijks doen op Papendal. Dat geeft ons veel mogelijkheden", aldus Jochem Schellens, de directeur van Papendal. Dagelijks zijn er 4500 mensen welkom in het TeamNL Huis.
Het wordt de eerste keer sinds de uitbraak van het coronavirus dat er een fysieke plek komt tijdens de Spelen waar de sporters en fans elkaar kunnen ontmoeten.
Centrale locatie
"Gelukkig kunnen we elkaar in Parijs bij de Olympische en Paralympische Spelen weer echt ontmoeten op een centrale locatie", aldus Marc van den Tweel, de algemeen directeur van NOC*NSF. "Het TeamNL Huis staat voor een inmiddels lange traditie, die we na de coronaperiode voluit voortzetten én nieuw leven inblazen met een prachtige invulling. Dan doen we in gezamenlijkheid met onze partners. We delen de liefde voor de sport en dezelfde oranje voordeur."
In het TeamNL Huis komen volgens NOC*NSF onder meer een restaurant, een expositieruimte en een studio voor Nederlandse media.
In gesprek
Het Holland Heineken House werd in 1992, tijdens de Spelen van Barcelona, voor het eerst gebruikt. Het concept groeide uit tot een begrip en alle grote sporters werden er de afgelopen decennia geëerd. Tijdens de afgelopen twee edities van de Spelen, in 2021 en in 2022 in Beijing, werd er vanwege het coronavirus afgezien van een ontmoetingsplaats.
NOC*NSF zegt nog met Heineken in gesprek te zijn om de horeca te verzorgen.
De Olympische Spelen van Parijs beginnen op vrijdag 26 juli 2024.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis slaat het NK sprint van komend weekend over en heeft zijn seizoen beëindigd. De winnaar van olympisch brons op de 1500 meter in Milaan had zich in Thialf nog kunnen plaatsen voor het WK sprint van een week later, maar dat ziet hij niet zitten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
23 uur geleden