
Huldiging van wereldkampioen Argentinië afgebroken vanwege drukte
BUENOS AIRES (ANP) - De bustocht van de Argentijnse voetballers door Buenos Aires is afgebroken. Vanwege de enorme drukte in de hoofdstad werd de tocht, die zou eindigen bij de bekende obelisk op het Plaza de la República, voortijdig beëindigd. De spelers verruilden de open bus voor enkele helikopters, waarmee ze over de stad vlogen.
Naar schatting zijn tussen de 4 en 5 miljoen Argentijnen de straten in Buenos Aires op gegaan om een glimp op te vangen van de voetballers, die zondag in Qatar de wereldtitel veroverden. Het leidde tot chaotische taferelen en heel wat incidenten in de stad. Sommige mensen probeerden vanaf een viaduct in de bus te springen die daar onderdoor reed. Ook vielen mensen uit verkeerslichten en lantaarnpalen waar ze in waren geklommen.
Op het Plaza de la República, het beoogde eindpunt, braken mensen de deur open van de enorme obelisk, zo is te zien op beelden op sociale media. Ze wisten zo van binnenuit naar boven te klimmen, zodat ze door de gaten aan de bovenkant van de hoge pilaar uitzicht hadden op de omgeving.
Te druk
Op het plein was het zo druk, dat de autoriteiten besloten om de route die de bus zou afleggen te wijzigen. Op een gegeven moment werd de rijtoer beëindigd en stapten de spelers enkele helikopters in.
Diverse tv-zenders doen live verslag van het volksfeest in Buenos Aires. De spelers, sommigen met ontbloot bovenlijf, showden vanaf de open bus de wereldbeker en hun gouden WK-medaille aan de toeschouwers langs de weg. Om de bus liepen bewapende agenten, om ervoor te zorgen dat het publiek enigszins op afstand bleef.
De Argentijnse voetballers arriveerden in de nacht van maandag op dinsdag in Buenos Aires. Hoewel het midden in de nacht was, stonden duizenden fans de spelers op te wachten. De selectie van bondscoach Lionel Scaloni reed in een open bus, die was versierd met de tekst 'wereldkampioen' en drie sterren vanwege de drie wereldtitels, richting het trainingscomplex van de bond. Daar konden de spelers nog een paar uur slapen voordat de officiële huldiging begon. Alle Argentijnen hebben dinsdag van de regering een vrije dag gekregen.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
7 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is terug in de selectie van FC Barcelona. Dat meldt zijn club op X. De 28-jarige middenvelder is na een lichte blessure weer fit genoeg om donderdag in de Champions League uit bij Newcastle United te kunnen spelen. De Jong deed afgelopen zondag nog niet mee tijdens het competitieduel met Valencia.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft dinsdag na de thuisnederlaag (2-3) in de Champions League tegen Qarabag FK uit Azerbeidzjan hoofdtrainer Bruno Lage ontslagen. Lage had sinds september vorig jaar de leiding over het team van de Portugese topclub. Hij won de nationale beker en de Portugese supercup. Benfica eindigde als tweede, maar wist zich ten koste van Fenerbahçe wel te plaatsen voor de Champions League.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft opnieuw een hoofdrol gespeeld. De 38-jarige Argentijn stond met een doelpunt en een assist aan de basis van een 3-1-overwinning van Inter Miami op Seattle Sounders. Het duel in de Major League Soccer (MLS) was beladen nadat de finale van de Leagues Cup tussen beide clubs onlangs nog op vechtpartijen was uitgelopen.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vitesse heeft het eerste punt gepakt in de Keuken Kampioen Divisie sinds de terugkeer in de competitie. De Arnhemmers van coach Rüdiger Rehm speelden bij RKC Waalwijk met 1-1 gelijk.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vond dat het PSV niet had meegezeten in de eerste wedstrijd in de Champions League, maar hij noemde Union ook de terechte winnaar. "Ik vond ook dat we niet goed genoeg waren. En als je niet goed genoeg bent, moet het meezitten en dat zat het niet", zei de coach bij Ziggo Sport na de teleurstellende nederlaag van 3-1 in eigen huis tegen de Belgische kampioen.
18 uur geleden