Huizinga behoudt na 1500 meter leiding op NK allround
HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga gaat ook na drie afstanden aan de leiding op de NK allround in Heerenveen. De schaatser van Jumbo-Visma eindigde op de 1500 meter als derde in een tijd van 1.47,53. Zijn teamgenoot Beau Snellink won in een persoonlijk record: 1.47,04. Remo Slotegraaf eindigde op de 1500 meter als tweede: 1.47,42.
In het klassement heeft Huizinga een riante voorsprong op Snellink. Het verschil tussen beiden voor de 10.000 meter bedraagt iets meer dan vijftien seconden. Spannender wordt de strijd om de tweede plaats. Achter Snellink volgt Kars Jansman die een kleine zeven seconden moet goedmaken. De eerste twee schaatsers in de einduitslag plaatsen zich voor de WK allround, over twee weken in Inzell.
Marcel Bosker, die na twee afstanden nog tweede stond in het klassement, meldde zich zondag af. Dat deed hij een dag nadat hij bij de NOS had verteld mentale problemen te hebben. "Woensdag zat ik nog jankend thuis en wilde ik niet rijden", zei hij. En vervolgens: "Vandaag zit ik mentaal goed in elkaar, maar ik weet niet hoe het morgen gaat."
Meer uit Sport
KARPACZ (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen voelde "overal pijn" na zijn val in aanloop naar zijn eerste profzege, die hij donderdag boekte in de Ronde van Polen. Dat heeft de Nederlander laten weten in een reactie via zijn ploeg Visma - Lease a Bike. De 30-jarige Lemmen kwam ten val maar won de etappe en nam de leiding in het algemeen klassement over.
10 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Puck Pieterse kan zichzelf niets verwijten na de zesde etappe van de Tour de France Femmes, waarin ze derde werd achter winnares Kimberley Le Court en Cédrine Kerbaol. Dat zei de Nederlandse bolletjestruidraagster na afloop van de etappe tegen de NOS.
11 uur geledenTOURNON-SUR-RHÔNE (ANP) - Kimberley Le Court heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal was de beste in de heuvelachtige etappe over 153,4 kilometer van Montbrison naar Tournon-sur-Rhône. Cédrine Kerbaol uit Frankrijk werd tweede, voor de Nederlandse bolletjestruidraagster Puck Pieterse.
12 uur geledenZEIST (ANP) - De kampioen van de Eredivisie mag dit seizoen een gouden schaal omhoog houden. De gouden versie van de kampioensschaal wordt ter ere van het 70-jarig bestaan van het betaald voetbal uitgereikt door Eredivisie CV en de KNVB, zo meldt de voetbalbond.
13 uur geledenKARPACZ (ANP) - De Nederlandse wielrenner Bart Lemmen heeft de vierde etappe van de Ronde van Polen gewonnen, en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Het is de eerste profzege voor de 30-jarige renner van Visma - Lease a Bike. Hij klopte de Italiaan Christian Scaroni in Karpacz. Axel Laurance uit Frankrijk werd derde op 14 seconden.
13 uur geledenMONTBRISON (ANP) - De wielrensters in de Tour de France Femmes zijn vertrokken voor opnieuw een zware etappe. De start van de zesde etappe was in het bij Lyon gelegen Montbrison, de finish is na 153 kilometer in Tournon-sur-Rhône.
16 uur geledenLEEK (ANP) - Groningen en Drenthe strijden alleen nog met India om de organisatie van de WK wielrennen in 2032. Dat heeft voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI bekendgemaakt tijdens een interview. Eigenaar Thijs Rondhuis van wielerorganisatie Courage Event, een van de organisaties achter het Nederlandse WK-bid, is blij met het wegvallen van concurrenten, maar ziet India als "een van de zwaarste tegenkandidaten".
18 uur geleden