Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizinga behoudt na 1500 meter leiding op NK allround

Huizinga behoudt na 1500 meter leiding op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Chris Huizinga gaat ook na drie afstanden aan de leiding op de NK allround in Heerenveen. De schaatser van Jumbo-Visma eindigde op de 1500 meter als derde in een tijd van 1.47,53. Zijn teamgenoot Beau Snellink won in een persoonlijk record: 1.47,04. Remo Slotegraaf eindigde op de 1500 meter als tweede: 1.47,42.

In het klassement heeft Huizinga een riante voorsprong op Snellink. Het verschil tussen beiden voor de 10.000 meter bedraagt iets meer dan vijftien seconden. Spannender wordt de strijd om de tweede plaats. Achter Snellink volgt Kars Jansman die een kleine zeven seconden moet goedmaken. De eerste twee schaatsers in de einduitslag plaatsen zich voor de WK allround, over twee weken in Inzell.

Marcel Bosker, die na twee afstanden nog tweede stond in het klassement, meldde zich zondag af. Dat deed hij een dag nadat hij bij de NOS had verteld mentale problemen te hebben. "Woensdag zat ik nog jankend thuis en wilde ik niet rijden", zei hij. En vervolgens: "Vandaag zit ik mentaal goed in elkaar, maar ik weet niet hoe het morgen gaat."

Meer uit Sport

Van der Poel keert met tiende plaats terug op mountainbike

LES GETS (ANP) - Mathieu van der Poel is met een tiende plaats in de korte race van de wereldbeker in het Franse Les Gets teruggekeerd op de mountainbike. De winnaar van de laatste etappe van de Tour de France startte vanaf de 41e positie en gaf uiteindelijk 36 seconden toe op de winnende Fransman Adrien Boichis.

48 minuten geleden
Verstappen mist 'grip' in sprintkwalificatie op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen miste 'grip en balans' in de kwalificatie voor de sprintrace. Dat zei hij na afloop op het circuit van Zandvoort, waar dit jaar voorlopig de laatste Dutch Grand Prix wordt verreden. De viervoudig wereldkampioen, die donderdag wereldkundig maakte dat hij nog minstens vier jaar doorgaat in de Formule 1 bij Red Bull, zette de zesde tijd neer in de kwalificatie over drie sessies. Hij gaf een halve seconde toe op de Brit George Russell van Mercedes, die met de snelste ronde poleposition pakte voor de sprintrace op zaterdag.

1 uur geleden
Zesde tijd Verstappen in sprintkwalificatie, Russell de snelste

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de kwalificatie voor de sprintrace bij de Dutch Grand Prix. Daarmee lijkt het erop dat de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 nog niet de snelheid heeft voor een glorieus afscheid in Zandvoort. De coureur van Red Bull start zaterdag in de sprintrace vanaf de derde startrij.

2 uur geleden
Sinner meldt zich met knieblessure af voor US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Jannik Sinner doet niet mee aan de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar dat op 30 augustus begint. De Italiaanse nummer 1 van de wereld heeft een knieblessure.

3 uur geleden
Wielrenster Le Court na zege nieuwe leidster in Groot-Brittannië

THE GREAT ORME (ANP) - Wielrenster Kimberley Le Court heeft de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië op haar naam geschreven. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal kwam in Wales na een rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en The Great Orme, in de buurt van de plaats Llandudno, alleen over de streep.

3 uur geleden
Wielrenner Milan stapt af tijdens derde etappe Renewi Tour

CELLES (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan is al snel na de start van de derde etappe van de Renewi Tour afgestapt. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek, de winnaar van de eerste etappe, was donderdag in de tweede rit betrokken bij een zware valpartij.

5 uur geleden
Elfde tijd Verstappen in training Zandvoort, Antonelli de snelste

ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training bij de laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort de elfde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 en drievoudig winnaar in de Noord-Hollandse duinen slaagde er niet in een snelle ronde te rijden op het 4,26 kilometer lange circuit.

5 uur geleden